reklama

Mourinho splnil slib a koupil mladému střelci AS Řím boty za 20 tisíc

Trenér fotbalistů AS Řím José Mourinho slíbil útočníkovi Felixi Afenovi-Gyanovi, že mu koupí nové boty, když v nedělním zápase italské ligy v Janově vstřelí gól.

Osmnáctiletý Ghaňan v roli náhradníka skóroval dokonce dvakrát a zařídil hostům vítězství 2:0. Od slavného kouče poté převzal vysněnou obuv za 800 eur (asi 20.300 korun).

Afena-Gyan přišel na hřiště čtvrt hodiny před koncem. Hned po sedmi minutách otevřel skóre a v nastavení přidal pojistku výstavní střelou do horního růžku. Odchovanec AS Řím zaznamenal první dvě soutěžní branky za A-tým. Mourinho na tiskové konferenci přiznal, že Afena-Gyan mu při gólové oslavě slíbený dárek hned připomněl.

Mourinho na videu v kanceláři předal modré tenisky značky Balenciaga mladému útočníkovi, který je nadšeně rozbalil, vyzkoušel a na závěr v nich předvedl oslavný taneček. V nahrávce od někoho mimo záběr také zaznělo, že v krabici jsou banány. Afena-Gyan ale vyloučil možnou rasistickou urážku, na níž upozornili diskutující na sociálních sítích.

"Od prvního dne mě tady přivítala rodinná atmosféra. Všichni se mnou žertují jako s ostatními členy rodiny. Hodně jím banány a někdy si z toho děláme legraci. Věřím, že tento komentář byl jen další příklad," napsal Afena-Gyan na Instagramu.

reklama