reklama

Mourinhovy smutné Vánoce. Trenérovi Tottenhamu zemřel na Štědrý den člen rodiny

Kouč Tottenhamu José Mourinho Kouč Tottenhamu José Mourinho autor: Reuters
Místo radostných svátků smutek. Trenér fotbalového Tottenhamu José Mourinho přímo na Štědrý den přišel o svého zvířecího mazlíčka.

Vypadalo to jako běžná konverzační otázka, ale slavného fotbalového kouče Josého Mourinha dotaz na to, jak strávil Vánoce, roztesknil. "Abych byl upřímný, bylo to velmi smutné, protože umřel můj pes. A můj pes je moje rodina," povzdechl si portugalský stratég Tottenhamu před štěpánským soubojem s Brightonem (2:1). "Ale musíme to překonat," doplnil smutný Mourinho.

Jorkšírský teriér jménem Leya byl dlouholetým Mourinhovým mazlíčkem. Do novinových titulků se pejsek dostal v roce 2007, kdy kvůli němu veleúspěšného trenéra dokonce zatkla policie.

Londýnští muži zákona tehdy navštívili trenérův dům, aby Leyu vzali do karantény, neboť panovalo podezření, že neměla při transportu do Velké Británie v pořádku povinná očkování.

Mourinhova manželka zavolala trenérovi, který se v tu dobu zúčastnil slavnostního předávání cen nejlepším hráčům Chelsea, již v tu dobu trénoval. Kouč ihned galavečer opustil, bleskově přijel domů, psa policistům sebral a odmítl ho vydat. Policisté Mourinha vzápětí zatkli a předvedli na stanici, nakonec ale vyvázl jen s napomenutím.

"Byl zatčen muž kvůli podezření z maření úředního výkonu. Později byl propuštěn," komentoval tehdy incident lakonicky policejní mluvčí.

Leya v náruči Mourinhovy manželky Matildy:

reklama