Mourinhův stroj se zasekl. United padli potřetí v řadě, selhali na hřišti Watfordu

Aktualizováno 18. 9. 2016 17:13
Fotbalisté Machesteru United prohráli v anglické Premier League podruhé v řadě, tentokrát na hřišti Watfordu a na vedoucí Manchester City ztrácejí svěřenci Josého Mourinha už šest bodů. United navíc v týdnu prohráli i v Evropské lize s Feyenoordem Rotterdam.
Zlatan Ibrahimovič v utkání Watford - Manchester United
Zlatan Ibrahimovič v utkání Watford - Manchester United | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United prohráli v 5. kole anglické ligy 1:3 na hřišti Watfordu, kterému podlehli po dlouhých 30 letech. Po selhání v ligovém derby s Manchesterem City a zaváhání proti Feyenoordu v Evropské lize utrpěli svěřenci Josého Mourinha třetí porážku za sebou.

Za domácí otevřel skóre ve 34. minutě Étienne Capoue, po hodině hry sice vyrovnal Marcus Rashford, v 83. minutě ale rozhodl o výhře outsidera Camilo Zúňiga a v nastavení přidal třetí gól Watfordu z penalty Troy Deeney.

Mourinho udělal v sestavě oproti pohárovému zápasu s Feyenoordem pět změn, na hře United však návrat Waynea Rooneyho či Zlatana Ibrahimovice dlouho nebyl znát. Skóre otevřeli aktivnější hráči Watfordu. Gólu Capoueho předcházela sporná situace po údajném faulu na Antonyho Martiala.

Po změně stran přišlo vyrovnání z první střely hostů na branku v zápase, o kterou se postaral osmnáctiletý útočník Rashford. Byl to jeho desátý přesný zásah za United ve třiadvaceti zápasech od únorového debutu.

Závěr zápasu opět patřil domácím. V 83. minutě o další porážce manchesterského celku rozhodl střídající Zúňiga, na vstřelení gólu mu stačila ani ne minuta na hřišti. V páté minutě nastavení pak konečný výsledek 3:1 zařídil z penalty Deeney.

Mourinho, který přišel na Old Trafford po loňské nevydařené sezoně Manchesteru, se musel se třemi prohrami za sebou v jedné sezoně vyrovnat naposledy v roce 2002 na lavičce Porta.

Na výhru 3:0 nad pražskou Spartou v úvodním duelu skupiny Evropské ligy navázali fotbalisté Southamptonu domácím vítězstvím 1:0 nad Swansea. O jediný gól se postaral střídající Charlie Austin po hodině hry, autor dvou přesných zásahů do sparťanské sítě.

Trenér Claude Puel do zápasu vyslal sestavu: Forster - Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand - Clasie (54. Hojbjerg), Romeu, Davis - Tadič (81. Martina) - Long (54. Austin), Redmond.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Watford - Manchester United 3:1(34. Capoue, 83. Zúňiga, 90.+5 Deeney z pen. - 62. Rashford), Crystal Palace - Stoke 4:1 (9. Tomkins, 11. Dann, 71. McArthur, 75. Townsend - 90.+4. Arnautovic), Southampton - Swansea 1:0 (64. Austin), Tottenham - Sunderland 1:0 (59. Kane).