reklama

Musíme vycházet z toho, že bez diváků budeme hrát do prosince, odhadují v Německu

Kolín - Mohuč, bundesliga, ochozy, koronavirus Kolín - Mohuč, bundesliga, ochozy, koronavirus autor: Reuters
Zápasy bez diváků v německé fotbalové bundeslize se možná protáhnou až do příští sezony. Podle šéfa druholigového Hannoveru Martina Kinda se bude hrát v nejvyšších dvou soutěžích před prázdnými tribunami až do konce kalendářního roku.

V Německu restartovali po koronavirové pauze sezonu v polovině května jako jedni z prvních na světě. Ačkoli v některých zemích už začínají plánovat návrat fanoušků do hlediště v této sezoně, bundesliga bude možná zažívat "zápasy duchů" mnohem déle.

"Podle současných odhadů musíme vycházet z toho, že se bude hrát bez diváků až do konce prosince. Naštěstí náš klub má relativně stabilní vlastnickou strukturu," řekl časopisu Focus předseda představenstva Hannoveru Kind, jenž očekává, že příští sezona bude z ekonomického hlediska dramatická.

"Krize ale znamená také šanci. To znamená, že je potřeba si udělat sebekritickou a upřímnou analýzu, v níž se také uzná, co se udělalo špatně. Máme šanci a doufám, že ji využijeme," dodal dlouholetý šéf klubu, jenž loni sestoupil z nejvyšší německé soutěže.

reklama