Na nás potřebujete Messiho, ukázala Sevilla Slavii. Argentinec ji skolil hattrickem

23. 2. 2019 18:10
Fotbalisté Sevilly podlehli v 25. kole španělské ligy doma Barceloně 2:4, přestože dvakrát vedli. Český brankář Tomáš Vaclík inkasoval tři branky od Lionela Messiho, hvězdný Argentinec navíc na čtvrtý gól přihrál Suárezovi. Barcelona si pojistila vedoucí příčku, soupeř Slavie v Evropské lize naopak přišel o čtvrté místo, na které se po výhře 2:1 nad Vallecanem posunulo Getafe.
Lionel Messi (Barcelona)
Lionel Messi (Barcelona) | Foto: Reuters

Sevilla vstoupila do utkání aktivně a v 22. minutě její hráči ukázkově vyřešili přečíslení tři na dva. Na konci akce byl Navas, který křížnou střelou překonal Ter Stegena. O čtyři minuty později ale vyrovnal parádní ránou z voleje Messi.

Ještě do konce poločasu domácí znovu vedli. Sarabia vrátil z pravého křídla míč pod sebe a jeho přihrávku zužitkoval umístěnou střelou Mercado. V 67. minutě ale Vaclík založil nepřesnou rozehrávkou protiútok Barcelony, na jehož konci se Messi svou slabší pravačkou přesně trefil pod břevno.

Pětinásobný držitel Zlatého míče dovršil svůj jubilejní padesátý hattrick v kariéře v 85.minutě, kdy se po zblokované střele dostal sám před Vaclíka a jemným obloučkem vstřelil svou 25. ligovou branku v sezoně. Proti Seville se mu tradičně daří, celkem jí dal už 28 gólů, víc než kterémukoli jinému klubu. V nastaveném čase přidal katalánský velkoklub čtvrtý zásah, Messiho přihrávku za obranu zužitkoval Suárez.

Sestava Sevilly: Vaclík - Mercado (51. Vázquez), Kjaer, Gómez - Navas, Rog (62. Mesa), Banega, Wöber (58. Amadou) - Sarabia - Ben Yedder, Promes.

Bilbao vyhrálo baskické derby proti Eibaru 1:0 a přeskočilo ho v tabulce. Athletic je po nepovedeném úvodu sezony už na osmém místě a na pohárové příčky ztrácí čtyři body.

Jediný gólový okamžik zápasu přišel už po 42 sekundách hry. Raúl García si počkal na Berchichovu zpětnou přihrávku a nekompromisně zakončil pod břevno. Španělský záložník vstřelil nejrychlejší gól Bilbaa za posledních devatenáct let.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Getafe - Vallecano 2:1 (28. Mata, 68. Molina - 58. De Tomás), FC Sevilla - FC Barcelona 2:4 (22. Navas, 42. Mercado - 26., 67. a 85. Messi, 90.+3 Suárez), Alavés - Vigo 0:0, Bilbao - Eibar 1:0 (1. García).

1. FC Barcelona 25 17 6 2 65:25 57
2. Atlético Madrid 24 13 8 3 34:17 47
3. Real Madrid 24 14 3 7 41:29 45
4. Getafe 25 10 9 6 32:22 39
5. FC Sevilla 25 10 7 8 40:32 37
6. Alavés 25 10 7 8 25:28 37
7. San Sebastian 24 9 7 8 30:25 34
8. Betis Sevilla 24 9 6 9 27:30 33