Na Součka spoluhráči vyjížděli. Když držel míč, měl problémy, píší v Anglii

av av
20. 2. 2020 12:24
Trápící se West Ham se na hřišti Manchesteru City podle očekávání neprosadil. Debakl se sice nekonal, domácí však zvítězili v dohrávce anglické fotbalové ligy bez sebemenších potíží 2:0. Tomáš Souček odehrál v dresu Kladivářů celý zápas, herně ale podle ohlasů v anglických médiích nepřesvědčil.
Tomáš Souček v utkání proti Manchesteru City čelil i vyčítavému pohledu kouče Davida Moyese | Foto: Reuters

Ve druhé půli už se dostal více do hry, v prvním dějství ale Souček běhal výhradně bez míče. Hvězda Slavie nastoupila ve středové trojici znovu společně s Declanem Ricem a Markem Noblem, jejich komunikace ale vázla a přebírání hráčů nefungovalo příliš dobře.

Souček měl hrát na nejvyšší pozici, často se však zatahoval dolů, jak je zvyklý z působení pod trenérem Jindřichem Trpišovským, což způsobovalo chaotické defenzivní situace.

Ve středu záložní řady i kvůli tomu vznikala okénka, která dokázali využívat kreativní osobnosti domácích - především Kevin de Bruyne, Bernardo Silva a David Silva.

Jejich kolega Rodri dokonce zaznamenal rekord Premier League, když se dostal na číslo 188 příhrávek za zápas, z nichž 178 bylo přesných. Pro zajímavost, West Ham si v utkání přihrál pouze 169krát.

Anglická média však paradoxně hodnotila lépe Součkův výkon v pasivnější první půli. Server Standard mu dal průměrnou známku 6 a napsal: "Vedl si dobře, když byli na míči Citizens. Když byl v držení míče jeho tým, nedokázal soupeři působit žádné problémy."

Šestku dostal také od serveru Football.london. "Po celý první poločas jen chytal stíny. Ve druhém poločase se dostal víc dopředu, ale moc toho nepředvedl. Po zářivém debutu proti Brightonu dost tvrdě spadl zpět na zem. Udělal dost náběhů dopředu, ale nebyl nalezen," napsali londýnští novináři.

Deník Daily Mail českého záložníka ohodnotil dokonce pětkou.

Obecně byl z kádru West Hamu nejlépe hodnocen Součkův kolega ze zálohy Declan Rice. Teprve jednadvacetiletý anglický reprezentant ze sestavy vyniká, prezentuje se vysokou herní inteligencí i schopností dirigovat celý tým.

Právě on Součka v zápase několikrát ostře napomenul, své si český fotbalista vyslechl i od některých dalších spoluhráčů. To vyústilo v nervozitu a zdálo se, že si Souček nevěří a raději se okamžitě zbavuje míče.

Čech se také nachomýtl k oběma gólům. Nejprve při rohovém kopu nezachytil pohyb Rodriho, který se rychle přesunul na přední tyč a přesnou hlavičkou překonal brankáře Lukasze Fabianského. Před druhou brankou pokazil rozehrávku, což domácí po postupné kombinaci potrestali trefou De Bruyneho.

Hráči West Hamu ani jednou v utkání nevystřelili na branku, prakticky jen stínovali a byli pod permanentním tlakem. Míč drželi na kopačkách pouze ve 22 procentech času.

Na sociálních sítích klubu sklidil tým drtivou kritiku. Výkon byl bojácný, odevzdaný, alibistický, bez bojovnosti a snahy uspět. Fanoušci psali o utrpení duel sledovat, o zaslouženém blížícím se sestupu. Objevovaly se i první výzvy k odvolání trenéra Moyese, který přitom nastoupil k týmu teprve v prosinci.

V tabulce jsou Hammers na osmnáctém, tedy sestupovém místě a v dalším kole je čeká další obrovsky těžký úkol: v pondělí večer nastoupí na Anfield Road proti suverénnímu Liverpoolu.