reklama

"Na tohohle rappera nemám čas." Klopp popsal, jak se zmýlil ve hvězdě svého týmu

Jürgen Klopp ostřížím zrakem sleduje Sadia Maného Jürgen Klopp ostřížím zrakem sleduje Sadia Maného autor: Reuters
Na hráče má skvělý čich, ale v tomhle se pořádně spletl. Slovutný fotbalový kouč Jürgen Klopp popsal své první setkání se Sadiem Maném, jenž je teď hvězdou v jeho Liverpoolu.

K tomu setkání došlo dlouho před tím, než se oba muži sešli v jedné kabině na Anfield Road. Mané tehdy působil v rakouském Salcburku, kam přestoupil v roce 2012 z francouzských Met. A Klopp jako kouč Dortmundu hledal křídelníka, který by se hodil do Borussie.

Premier League - Crystal Palace v Liverpool Sadio Mané Foto: Reuters

"Pamatuju si, jak jsme se poprvé potkali. Bylo to v Dortmundu," vypráví Klopp v dokumentu Made in Senegal, který má dnes premiéru a mapuje fotbalistovu kariéru.

"Seděl tam hodně mladý chlapík. Měl kšiltovku nasazenou nakřivo, ve vlasech blonďatý pruh, co má dodneška. Vypadal jako zrovna začínající rapper. Pomyslel jsem si: Na tohle fakt nemám čas," líčí populární kouč.

"Náš mančaft tehdy vůbec nebyl špatný. Potřeboval jsem někoho, kdo přijme, když nebude hrát od začátku. Někoho, koho bych mohl rozvíjet," vysvětluje Klopp. "Řekl bych, že mám docela dobrý odhad na lidi, ale tady jsem se spletl," uznává po letech.

Německý odborník i nadále sledoval Maného kariéru a nestačil se divit. "V Salcburku se mu dařilo a v Southamptonu už dominoval," konstatuje Klopp.

Senegalský fotbalista zamířil za deset milionů liber do Premier League v roce 2016, po dvou letech si jako nejlepší střelec Southamptonu vysloužil přestup (za trojnásobnou hodnotu) do Liverpoolu. V kabině ho vítal - ano, Jürgen Klopp.

S Egypťanem Muhammadem Salahem a Brazilcem Robertem Firminem vytvořili veleúderné trio, Mané dosud nasázel za "Reds" 77 gólů. Se Salahem (a Pierrem-Emerickem Aubameyangem z Arsenalu) byli v minulém ročníku nejlepšími střelci Premier League, a protože zářil i v aktuální sezoně, hovoří se o enormním zájmu Realu Madrid.

Dokument Made in Senegal, který mapuje Maného kariéru od začátků až na dnešní úroveň, má premiéru dnes. Zdarma ho můžete vidět na rakuten.tv, kde najdete i upoutávku.

Premier League - Liverpool v Tottenham Hotspur První dojem neudělal Sadio Mané na kouče Jürgena Kloppa zrovna nejlepší, teď už na sebe ale nedají dopustit | Foto: Reuters
reklama