reklama

Nákup Cavaniho? Solskjaerův hazard a zoufalství. Experta šokoval jeho plat

Edinson Cavani, střelec druhého gólu Uruguaye Edinson Cavani, střelec druhého gólu Uruguaye autor: Reuters
Mám rád riskování, za každých okolností, vždyť mě všichni znáte. Ale rozhodně nejsem pro nic podobného jako je angažování Edinsona Cavaniho Manchesterem United, to je čistý hazard, myslí si dlouholetý trenér klubů Premier League a známý anglický komentátor Harry Redknapp.

Manchester United začal sezonu mizerně. Tři zápasy, jen tři body a bilance skóre minus šest. Navíc v posledním zápase potupně prohrál s Tottenhamem 1:6. Právě poslední porážka na Old Trafford přidělala trenérovi Ole Gunnarovi Solskjaerovi pořádné vrásky. Opět se dostal pod tlak.

Ďáblové v poslední den přestupového okna zareagovali tím, že přivedli uruguayského snajpra Edinsona Cavaniho. To překvapilo trenéra a komentátora Redknappa, bývalého kouče West Hamu, Southamptonu nebo právě Spurs.

"Bylo jasné, že potřebují něco udělat na konci přestupového období. Zvlášť po šokující prohře s Tottenhamem," uznává. Pro angažování Cavaniho ovšem nemá pochopení.

"Podpis třiatřicetiletého Cavaniho za 200 tisíc liber týdně v poslední den přestupového období je podle mě zoufalé plácnutí naprázdno a obrovský hazard," poukázal na věk zkušeného střelce. Nejvíc ho ale zarazil plat.

"Měl jsem nějaké informace už před dvěma měsíci, že Cavani chce jít do Anglie. Ale když jsem slyšel platové požadavky, říkal jsem si: no tak hodně štěstí."

Podle Redknappa vedení United jednalo zkratkovitě po špatném začátku sezony. "Pokud ho chtěli tak moc, proč ho podepisovali až teď?" diví se.

Solskjaer je pod tlakem. V loňské sezoně svou pozici na Old Trafford uhájil, nyní ovšem bude opět pod drobnohledem a v Anglii se už spekuluje i o jeho odvolání. "Solskjaer si už rozhodně nemůže dovolit nic podobného jako proti Spurs," poukazuje Redknapp.

Připadám si jako Kolumbus, směje se Coufal. Zázemí West Hamu ho ohromilo Připadám si jako Kolumbus, směje se Coufal. Zázemí West Hamu ho ohromilo Čtěte zde

Bývalou hvězdu PSG ovšem dopředu odepisovat nechce, i když jeho angažování označil za daných podmínek za hazard.

"Cavani je vynikající hráč. Záležet bude, jestli si dokáže zachovat kvalitu a jestli má pořád hlad po úspěchu. Pak může udělat dobrou službu," napsal ve svém komentáři pro The Sun.

reklama