reklama

Návrat rebela. Balotelli v prvním zápase za Nice vstřelil dva góly. A už myslí na Zlatý míč

Mario Balotelli začal své angažmá v Nice skvostně. Mario Balotelli začal své angažmá v Nice skvostně. autor: ČTK
I zadarmo je drahý, napsal na Twitter fotbalový expert Jamie Carragher poté, co francouzská Nice oznámila příchod problémového útočníka Maria Balotelliho. Jenže Ital s ghanskými kořeny hned ve svém prvním zápase vstřelil dvě branky a hlavně díky němu Nice porazila Marseille 3:2.

Nice – Mario Balotelli prožil úspěšný debut v dresu Nice. Šestadvacetiletý útočník se dvěma góly podílel na vítězství v nedělním zápase s Marseille. Balotelli otevřel skóre zápasu z penalty v 7. minutě a ve druhém poločase vyrovnal hlavou na 2:2. Vítěznou branku Nice vstřelil těsně před koncem Cyprien. Balotelli v létě přestoupil do Francie bez poplatku z Liverpoolu.

Balotelliho přestup do Nice vyvolal reakce expertů i fanoušků na sociálních sítích. Kariéra italského útočníka v posledních letech skomírala. Před dvěma lety se sice stěhoval z AC Milán do Liverpoolu za asi 20 milionů eur, ale na Anfield Road se vůbec neprosadil. Balotelliho navíc provází pověst hráče s problémovou morálkou a náladovostí.

V Nice zaplatili za Balotelliho příliš moc, i když je zadarmo, tweetoval bývalý hráč Liverpoolu a v současné době fotbalový expert Jamie Carragher. "Přestup do Liverpoolu byl největší chybou mého života,“ nechal se slyšet Balotelli po nedělním utkání.

Šestadvacetiletý útočník, který zazářil na Euru 2012, je prý odhodlaný dokázat své kvality. "Nelíbilo se mi tam. Ani trenéři Brendan Rodgers a po něm Jürgen Klopp na mě dobrý dojem neudělali," řekl pro Sky Sports. "Nevycházel jsem s nimi," dodal Balotelli a potvrdil tak svou pověst hráče, který má s hledáním ideálního působiště problémy.

Našel jej v Nice? Podle prvního představení to tak vypadá. Nejdříve se sebevědomě postavil k penaltě a proměnil ji, poté vstřelil důležitou vyrovnávací branku. Pro Balotelliho šlo o typické zakončení, centr z pravé strany poslal do sítě hlavou po důrazném souboji.

Úspěšné uvedení ve francouzské soutěži útočníkovi Nice zvedlo sebevědomí. "Pořád ještě můžu vyhrát Zlatý míč," řekl po zápase. "Tvrdě trénuju a pracuju na sobě. Proč by se mi to za rok, dva nebo tři nemohlo vyplnit?" ptal se.

Nice v nové sezoně ve francouzské lize ještě neprohrálo a společně s Monakem je na čele tabulky. V příštím kole se představí na hřišti Montpeliéru. 

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde
reklama