Inter po zisku titulu smetl Sampdorii, Neapol je po výhře nad Spezií prozatím druhá

8. 5. 2021 17:21
Fotbalisté Interu Milán v prvním utkání po zisku titulu i díky dvěma zásahům Alexise Sáncheze rozstříleli v italské lize 5:1 Sampdorii Janov. Neapol v 35. kole porazila 4:1 Speziu a v neúplné tabulce se posunula na druhé místo.
Victor Osimhen
Victor Osimhen | Foto: Reuters

Inter si v minulém kole zajistil první triumf v Serii A od roku 2010 a v mistrovském stylu si poradil i se Sampdorií. První poločas vyhrál 3:1 díky gólům Sáncheze a brance Roberta Gagliardiniho. Za hosty snížil na 1:2 Balde Keita.

Po pauze se prosadili Andrea Pinamonti a z penalty Lautaro Martínez a Inter natáhl sérii neporazitelnosti na 19 zápasů, během které navíc jen čtyřikrát remizoval. Sampdoria je devátá.

Neapol bodovala pošesté za sebou a ve vyrovnaném souboji o postup do Ligy mistrů vytvořila tlak na Juventus, Bergamo a AC Milán. Trojice pronásledovatelů ztrácí na Neapol jeden bod, ale všichni mají zápas k dobru.

Hlavní podíl na výhře Neapole měl autor dvou gólů útočník Victor Osimhen, který skóroval ve čtvrtém utkání za sebou. Prosadil se také záložník Piotr Zielinski, skóre uzavřel Hirving Lozano. Za domácí po hodině hry na 1:3 snížil Roberto Piccoli.

Ztrátu v boji o Ligu mistrů utrpělo šesté Lazio Řím, které prohrálo s Fiorentinou 0:2. O výhře domácích rozhodl dvěma góly Dušan Vlahovič, který dal v posledních čtyřech zápasech šest branek. Celkem má v sezoně na kontě 21 zásahů stejně jako Romelu Lukaku z Interu. Víc jich dal už jen Cristiano Ronaldo z Juventusu s 27 góly.

Souboj jedenáctého Udine a dvanácté Boloni skončil potřetí za sebou remízou, tentokrát 1:1. Udine vedlo po gólu Rodriga de Paula z konce první půle, za Boloňu ale dokázal v 82. minutě z penalty vyrovnat Riccardo Orsolini.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Spezia - Neapol 1:4 (64. Piccoli - 23. a 44. Osimhen, 16. P. Zieliński, 80. Lozano), Udine - Boloňa 1:1 (23. De Paul - 82. Orsolini z pen.), Inter Milán - Sampdoria Janov 5:1 (29. a 36. Sánchez, 4. Gagliardini, 61. Pinamonti, 70. Martínez z pen. - 35. Keita), Fiorentina - Lazio Řím 2:0 (32. a 89. Vlahovič).

1. Inter Milán 35 26 7 2 79:30 85
2. Neapol 35 22 4 9 78:39 70
3. Bergamo 34 20 9 5 79:40 69
4. Juventus Turín 34 20 9 5 67:31 69
5. AC Milán 34 21 6 7 62:41 69
6. Lazio Řím 34 20 4 10 60:51 64
7. AS Řím 34 16 7 11 58:53 55
8. Sassuolo 34 14 11 9 56:51 53