Nechtěné Lipsko porazilo Wolfsburg a už je dva body za Bayernem. V lize zatím neprohrálo

16. 10. 2016 19:52
Bundesligový nováček z Lipska se netěší přízni německé fotbalové veřejnosti kvůli umělému původu, získat fanoušky si ale může skvělými výkony. V nejvyšší soutěži zatím ještě neprohrál a v tabulce poskočil na třetí místo, dva body za vedoucí Bayern Mnichov.
Lipsko bodovalo v německé lize posedmé v řadě.
Lipsko bodovalo v německé lize posedmé v řadě. | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Lipska zvítězili v 7. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu1:0. Jediný gól vstřelil v 70. minutě Emil Forsberg, který tak odčinil svou neproměněnou penaltu z prvního poločasu. Bundesligový nováček bodoval už posedmé v řadě.

Díky třem bodům se navíc hosté posunuli na třetí místo před berlínskou Herthu a ztrácí jen dva body na vedoucí Bayern Mnichov. Právě s ligovým lídrem, Hoffenheimem a Kolínem nad Rýnem tvoří Lipsko čtveřici stále neporažených týmů soutěže.

Naopak Wolfsburg pokračuje ve špatných výkonech. V posledních pěti zápasech získal dva body, dokázal jen dvakrát skórovat a jeho jediná výhra přišla v prvním kole.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Mohuč - Darmstadt 2:1 (5. De Blasis, 56. Malli z pen. - 90.+2 Schipplock z pen.), Wolfsburg - Lipsko 0:1 (70. Forsberg)