Nedvědův vzteklý útěk z tribuny škodolibě baví Itálii. Juventus doma ostudně padl

23. 12. 2020 11:25
V Turíně bylo v úterý večer mínus šest. Tak vtipkuje fotbalová Itálie na adresu mistrovského Juventusu. Nejde o počasí, hvězdami nabitý tým přišel o kontumační výhru nad Neapolí, zápas se bude opakovat. V dalším duelu Serie A pak doma ostudně podlehl Fiorentině.
Juventus - Fiorentina 0:3 | Video: Asociated Press

Andrea Pirlo je sice nedoknutelnou legendou Staré dámy, v roli hlavního trenéra ale zatím zůstává výrazně za očekáváním. Juventus ze třinácti ligových utkání vyhrál pouze šest, šestkrát remizoval a ačkoli si první porážku připsal až v úterý večer, stála za to.

Domácí duel proti Fiorentině byl esencí zmaru. Hned po pár minutách vyslal Franck Ribéry mezi domácí stopery dlouhou kolmici, kterou zúročil Dušan Vlahovič.

V 18. minutě byla na světě další pohroma. Juan Cuadrado si na hranici vápna soupeře nechal utéct míč a pak nesmyslným skluzem zajel do kotníku soupeře. Rozhodčí po kontrole videozáznamu kolumbijského fotbalistu vyloučil. Dlouhé oslabení Juventus nezvládl a v závěru inkasoval další dvě branky.

Kromě bolestivé porážky se v italských médiích velmi řeší vzteklé úlety osobností turínského giganta.

Velšský záložník Aaron Ramsey musel po dvaceti minutách ze hřiště právě kvůli Cuadradově vyloučení. Střídání se mu vůbec nelíbilo, při odchodu vztekle nakopl láhev s pitím.

Další nepřiměřenou reakci pak předvedl sportovní ředitel Pavel Nedvěd. Klející český funkcionář opustil tribunu už v 77. minutě. Rozčílil ho souboj gólmana hostů Dragowskiho s útočníkem Bernadeschim, který nebyl posouzen jako penaltový.

Na sociálních sítích to schytal Nedvěd i celý Juventus. Zbytek Itálie se škodolibě baví, fanoušci poukazují na pověst Staré dámy coby prominentního klubu, jemuž jdou verdikty rozhodčích dlouhodobě na ruku.

Po předchozí jasné výhře 4:0 v Parmě Pirlo zářil a vyprávěl, že "tohle byl Juventus, který chceme vidět", a "pomalu se dostáváme tam, kde chceme být". Nyní ale on i celý ambiciózní klub spadl zpět na zem. Na vedoucí AC Milán už bíločerní ztrácejí sedm bodů.