reklama

Nejdřív svrbění, teď comeback. Legendární Robben se po roce vrací k fotbalu

Arjen Robben. Arjen Robben. autor: Reuters
Bývalý nizozemský reprezentant Arjen Robben se po roční pauze vrací k fotbalu.

Vicemistr světa z roku 2010 sice loni v červenci ohlásil konec, ale nyní se dohodl na smlouvě s Groningenem, kde před dvaceti lety odstartoval profesionální kariéru.

"Klubu jsem v průběhu koronakrize různě pomáhal a přemýšlel jsem nad tím, jak být ještě víc užitečný. Nejdřív to bylo jen takové svrbění, ale teď je to můj cíl a pracuji na návratu k fotbalu," uvedl šestatřicetiletý Robben na webu Groningenu, který v předčasně ukončené sezoně nizozemské ligy obsadil deváté místo.

Robben přiznal, že se však klidně může stát, že na nejvyšší úroveň už nebude stačit. "Nevím, jak to celé dopadne. Ale mám motivaci, odhodlání a můj sen je znovu hrát za Groningen," přidal záložník, který má dva měsíce na přípravu, protože nový ročník nizozemské ligy by měl odstartovat 12. srpna.

Robben původně skončil s fotbalem loni po deseti letech v Bayernu Mnichov, kde však i poté často trénoval. S bavorským klubem získal osm titulů a vyhrál s ním i Ligu mistrů. Dva ligové triumfy přidal v Chelsea a po jednom v Realu Madrid a PSV Eindhoven. S reprezentací byl druhý na mistrovství světa v roce 2010 a o čtyři roky později získal bronz.

reklama