reklama

Nejhodnotnějším fotbalovým klubem je Manchester United

Manchester United je nejen vítězem Evropské ligy, ale také lídrem žebříčku nejhodnotnějších klubů Manchester United je nejen vítězem Evropské ligy, ale také lídrem žebříčku nejhodnotnějších klubů autor: Reuters
Manchester United vystřídal na čele nejhodnotnějších fotbalových klubů planety Real Madrid.

Londýn - Nejhodnotnějším fotbalovým klubem je podle poradenské společnosti KPMG Manchester United. Vítěze Evropské ligy ocenila firma na tři miliardy eur (přes 79 miliard korun). Za ním je finalista a loňský šampion Ligy mistrů Real Madrid (2,9 miliardy eur), jeho soupeři v boji o nejcennější klubovou trofej v Evropě Juventusu patří deváté místo (1,2 miliardy eur). Třetí je Barcelona (2,7).

Duba: Liba je pracant a Berbr prostě Berbr, to sponzory nezajímá. Hesla o očistě jsou jen záminkou Duba: Liba je pracant a Berbr prostě Berbr, to sponzory nezajímá. Hesla o očistě jsou jen záminkou Čtěte zde

KPMG analyzovala u 32 klubů hospodářské výsledky, vysílací práva, popularitu, sportovní potenciál a majetkové propojení se stadiony.

V první desítce pořadí dominují kluby z anglické ligy, mezi které se vedle španělských gigantů dostaly už jen čtvrtý Bayern Mnichov (2,4) a Juventus.

"Co se týče mediálních práv, Premier League pohodlně vede nad ostatními evropskými ligami, i když jiné významné soutěže přišly s dobrými strategiemi jak přitáhnout fanoušky," uvedl autor studie Andrea Sartori.

V žebříčku magazínu Forbes loni v květnu bylo pořadí jiné. Nejhodnotnějším klubem byl Real před Barcelonou a Manchesterem United.

Nejhodnotnější fotbalové kluby podle KPMG (v miliardách eur):

1. Manchester United 3,0, 2. Real Madrid 2,9, 3. Barcelona 2,7, 4. Bayern Mnichov 2,4, 5. Manchester City 1,9, 6. Arsenal 1,9, 7. Chelsea 1,5, 8. Liverpool 1,3, 9. Juventus 1,2, 10. Tottenham 1,0.

Čech jako lakrosová posila. Díky gólmanovi se českým reprezentantkám splní sen o MS Čech jako lakrosová posila. Díky gólmanovi se českým reprezentantkám splní sen o MS Prohlédněte zde
reklama