Nejlepší střelec Premier League se trefil dvakrát, Tottenham si ale veze jen bod

16. 4. 2021 23:12
Fotbalisté Tottenhamu remizovali v anglické lize 2:2 na hřišti Evertonu. Oba góly hostujících Spurs dal Harry Kane a s 21 zásahy si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže. Také domácí měli dvoubrankového střelce, Gylfiho Sigurdssona.
Harry Kane z Tottenham dává gól v zápase s Evertonem
Harry Kane z Tottenham dává gól v zápase s Evertonem | Foto: Reuters

Kane poslal Tottenham ve 27. minutě do vedení, ale o chvíli později z penalty vyrovnal Sigurdsson. Islandský záložník po hodině hry otočil skóre, ale ani Everton nevedl dlouho. V 68. minutě po další laciné chybě obrany srovnal Kane.

Sedmadvacetiletý útočník popáté v kariéře nastřílel v sezoně minimálně 20 branek, což se mu povedlo jako čtvrtému hráči v historii Premier League. V pořadí se dotáhl na Thierryho Henryho a víc už mají jen Sergio Agüero z Manchesteru City (6 sezon) a Alan Shearer (7).

Tottenham je po třetí bodové ztrátě za sebou na sedmém místě a od pohárových příček dělí čtyři body. Jeho soupeři stejně jako Everton, jenž je o bod zpět osmý, ale mají odehráno o zápas méně.