Německý šlágr přinesl parádní přestřelku. Bayern přehrál Dortmund, rozhodl Sané

7. 11. 2020 20:54
Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v přímém souboji o první místo v německé lize na hřišti Dortmundu 3:2. Rozhodl gól střídajícího Leroye Saného. Český reprezentant Vladimír Darida přispěl k triumfu Herthy Berlín 3:0 v Augsburgu. Pouze na lavičce domácího celku zůstali brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý.
Radost hráčů Bayernu
Radost hráčů Bayernu | Foto: Reuters

Ofenzivní první poločas utkání Dortmund - Bayern přinesl několik šancí na obou stranách, góly ale padly až v samém závěru úvodního dějství. V 45. minutě otevřel skóre domácí kapitán Marco Reus, ještě v průběhu tříminutového nastavení ale srovnal po tečované střele z přímého kopu David Alaba.

Obhájci titulu, kteří dohrávali bez zraněného klíčového záložníka Joshuy Kimmicha, otočili utkání v 48. minutě. Nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski si naskočil na centr Lucase Hernándeze a v těžké pozici hlavou vstřelil 11. ligovou branku v sezoně. Gólově tak oslavil svůj 300. zápas v dresu bavorského velkoklubu.

Vzápětí trefil Kingsley Coman střelou zpoza vápna tyč a oboustranně ofenzivní představení pokračovalo i ve zbytku utkání. Obrana Bayernu měla plno práce především s aktivním Erlingem Haalandem, nakonec ale přišla pojistka na druhé straně. V 79. minutě se po rychlém brejku prosadil střídající Sané. Krátce nato se dočkal i Haaland, Borussia už ale na vyrovnání nedosáhla.

Bayern porazil svého rivala počtvrté v řadě a v čele tabulky na něj má náskok tři body. O dva body zpět je druhé Lipsko.

Darida nechyběl v zahajovací jedenáctce ani v sedmém ligovém utkání sezony a pomohl svému týmu ukončit pětizápasové čekání na výhru. Skóre otevřel v 44. minutě z penalty Matheus Cunha a po změně stran přidali další trefy Dodi Lukebakio a střídající Krzysztof Piatek.

Lipsko doma zdolalo 3:0 Freiburg a částečně napravilo první porážku v sezoně z minulého kola proti Mönchengladbachu. Pátou ligovou výhru zajistily svěřencům Juliana Nagelsmanna branky Ibrahima Konatého, kapitána Marcela Sabitzera a Angeliňa.

I po vzájemném zápase zůstávají bez vítězství Mohuč a Schalke, souboj dvou posledních celků tabulky skončil 2:2. Mohuč čeká na bundesligovou výhru osm utkání, Schalke dokonce 23 zápasů.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 0:3 (44. Cunha z pen., 51. Lukebakio, 85. Piatek), Lipsko - Freiburg 3:0 (26. Konaté, 70. Sabitzer z pen., 89. Angeliňo), Mohuč - Schalke 2:2 (6. Brosinski z pen., 45. Mateta z pen. - 36. Uth, 82. vlastní St. Juste), Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:2 (17. González z pen., 37. Castro - 61. Silva, 75. Abraham), Union Berlín - Bielefeld 5:0 (3. Endo, 13. Andrich, 45.+2 Becker, 52. Kruse z pen., 89. Teuchert), Dortmund - Bayern Mnichov 2:3 (45. Reus, 83. Haaland - 45.+4 Alaba, 48. Lewandowski, 80. Sané).

1. Bayern Mnichov 7 6 0 1 27:11 18
2. Lipsko 7 5 1 1 15:4 16
3. Dortmund 7 5 0 2 15:5 15
4. Union Berlín 7 3 3 1 16:7 12
5. Leverkusen 6 3 3 0 10:5 12
6. Mönchengladbach 6 3 2 1 9:8 11
7. Stuttgart 7 2 4 1 13:9 10
8. Brémy 7 2 4 1 9:9 10