reklama

Není to rasismus? ptají se v Anglii a zkoumají chorál, oslavující penis kanonýra Manchesteru United

Romelu Lukaku Romelu Lukaku autor: Reuters
Anglická Premier League řeší poněkud choulostivý problém. Může za to chorál, jímž fanoušci fotbalového Manchesteru United oslavují svého kanonýra Romelua Lukakua. Kromě útočníkových schopností střílet góly v něm totiž obdivují i velikost jeho penisu.

Londýn - Romelu Lukaku přišel do Manchesteru United v létě z Evertonu v přepočtu za 2,2 miliardy, což je sedmý nejdražší přestup v historii fotbalu, a rychle se svými góly zapsal do srdcí fanoušků United. Ti ho velebí v chorálech, oslavná píseň na melodii songu Made of Stone (Udělaný z kamene) od skupiny Stone Roses se však stala předmětem zkoumání, zda není rasistická.

Podívejte se na chorál fanoušků, jímž oslavují Romelua Lukakua

Zmiňuje se v ní totiž velikost přirození 24letého útočníka. Antidiskriminační organizace Kick It Out proto vyzvala k boji proti chorálu. Manchester United vzápětí požádal příslušná místa o vyjádření, zda může být popěvek považován podle zákona za rasistický, a v prohlášení pro jistotu vyhlásil "nulovou toleranci ke všem formám diskriminace".

Situaci se rozhodl uklidnit i sám Lukaku. Na klubovém Twitteru poděkoval fanouškům za přízeň, ale vyzval je, aby už chorál nezpívali. "Skvělá podpora od chvíle, kdy jsem se připojil k MUFC. Fanoušci to se svými písněmi myslí dobře, ale je na čase se společně posunout," uvedl a připojil hashtag RespectEachOther, tedy v překladu Respektujme jeden druhého.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Prohlédněte zde
reklama