Neuvěřitelná scéna. Fotbalisté museli tlačit sanitku, která odvážela zraněného hráče

Rudolf Černík Rudolf Černík
11. 2. 2021 18:23
Kuriózní obrázek nabídlo utkání semifinále Portugalského poháru mezi Bragou a FC Porto. Fotbalisté obou týmů totiž museli roztlačit sanitku, která ze hřiště odvážela zraněného hráče.

V 65. minutě domácí David Carmo se pokusil zabránit v zakončení Luisi Diazovi z FC Porto. Oba skončili po bolestivém střetu na trávníku, hráči bleskově gestikulovali, aby přiběhli lékař.

Souboj Carma s Diazem:

Po konzultaci s videorozhodčím dostal Diaz červenou kartu, pro zraněného Carma musela přijet sanitka. Jenže z nasáklého hřiště se jí nepodařilo dostat, zabrat museli fotbalisté obou týmů a vůz ambulance odtlačit, přičemž na trávníku zůstaly pořádné koleje…

Kvůli dlouhému ošetřování nastavil rozhodčí dvanáct minut, během nichž Porto po drsném zákroku přišlo o dalšího hrče, vyloučen byl i Mateus Uribe. Porto o devíti hráčích neuhájilo vedení 1:0, které drželo od 9. minuty, a ve dvanácté minutě nastavení vyrovnal Brazilec Fransergio.

Podruhé v krátkém čase musela při utkání FC Porto zasahovat na trávníku sanitka. Před týdnem upadl při ligovém utkání proti Belenenses do bezvědomí obránce Nanu. Šestadvacetiletý reprezentant Guiney-Bissau utrpěl po srážce s brankářem těžký otřes mozku a poranil si míchu.