reklama

Nevídaný úkaz. Má Real finanční potíže? V létě za přestupy neutratil ani korunu

Zinedine Zidane Zinedine Zidane autor: Reuters
Ve většině evropských lig se tento týden uzavřelo letní přestupové okno. Kvůli koronavirové nákaze bylo nezvykle dlouhé. Přesto Real Madrid nevyužil příležitost posílit tým a rozhodl se neutrácet.

Bohatý španělský klub ještě před začátkem léta avizoval, že se nechystá příliš posilovat. Přesto se mnohým expertům a fanouškům zdálo nepravděpodobné, že by tentokrát opravdu nikoho nekoupil.

Finanční výpadky, způsobené epidemií koronaviru, ale pravděpodobně donutily Real šlápnout na brzdu. Jedinými "příchody" na Santiago Bernabeu tak jsou Martin Odegaard, Álvaro Odriozola a Andrij Lunin, kteří se vrátili z hostování v jiných klubech.

Opačným směrem pak putovali Ašraf Hakimi (Inter Milán), Sergio Reguilón (Tottenham) či Gareth Bale (Tottenham, hostování). Společně s dalšími odchody tak vydělali v Madridu přes 100 milionů eur a ušetřili další peníze za nákladné platy, například právě Balea.

Sportovní odvětví zasáhla letošní virová epidemie citelně, na přestupových trzích se to ale v létě příliš neprojevilo. Utrácení sice nebylo tak opulentní jako obvykle, přesto hráči měnili dresy poměrně živelně. A to jak v evropské špičce, tak v klubech druhého evropského sledu i například v Česku.

Španělská média považují za hlavní důvod současného chování Realu finanční nestabilitu klubu. Finanční problémy měla údajně letos i Barcelona, která kvůli nedostatku peněz nepřivedla útočníka Memphise Depaye. Podle šéfa Lyonu Jeana-Michaela Aulase za něj nedokázala vyplatit 60 milionů eur.

Osud vyhozeného maskota Arsenalu dojal i Özila. Nabízí, že uhradí jeho plat Osud vyhozeného maskota Arsenalu dojal i Özila. Nabízí, že uhradí jeho plat Čtěte zde

Deník Marca zároveň upozorňuje, že ostatní silné kluby na kontinentu v létě utrácely. Příkladem může být Chelsea, která přivedla z Německa Timo Wernera a Kaie Havertze nebo Bayern Mnichov. Ten představil Leroye Saného (Manchester City), Bounu Sarra (Marseille), Marca Rocu (Espanyol) nebo Douglase Costu (Juventus).

reklama