reklama

Neymarománie v Paříži. Deset tisíc dresů je pryč, přestup ale ještě není dotažený

Neymar v Parku princů. Neymar v Parku princů. autor: Reuters
Fotbalista Neymar, jenž tento týden podepsal kontrakt s PSG, si musí na svoji premiéru počkat. Nedošlo totiž k formálnímu potvrzení přestupu.

Paříž - Fanoušci Paris St. Germain dnes dostali možnost poprvé vidět svou novou hvězdu Neymara na trávníku Parku princů. Brazilskému fotbalovému útočníkovi, jenž přišel do francouzské metropole za astronomických 222 milionů eur z Barcelony, se dostalo na stadionu bouřlivého přivítání.

Na zápasový debut si ale bude muset Neymar minimálně týden počkat, jeho přestup ještě nebyl administrativně dotažen.

Neymarův přestup rozmrzel i Wengera. Podle expertů vězí za nejdražším přestupem politika Neymarův přestup rozmrzel i Wengera. Podle expertů vězí za nejdražším přestupem politika Čtěte zde

Neymar ještě na páteční tiskové konferenci doufal, že by se mohl představit v dresu PSG už dnes v úvodním ligovém kole proti Amiens. Představitelé francouzských profesionálních soutěží (LFP) ale nedostali ze Španělska do páteční půlnoci mezinárodní certifikát potvrzující přestup a Neymar tak musí sledovat zápas jen z tribuny.

Přesto kapitán brazilské reprezentace na trávník zhruba půldruhé hodiny před výkopem vyběhl a na 24 minut se 45.000 nadšených příznivců ukázal v novém dresu. "Jsem šťastný, že jsem tady. Chci s vámi získat mnoho trofejí, potřebuji vaši podporu," řekl Neymar svou mateřštinou a francouzsky dodal: "Paříž je magická".

Neymar, jehož představení provázel francouzský DJ Martin Solveig, předvedl několik svých technických kouzel a vykopl nadšeným fanouškům na tribuny pár míčů.

Neymara tento týden PSG vyplatil z Barcelony za rekordní sumu 222 milionů eur (zhruba 5,8 miliardy korun) a podepsal s ním kontrakt na pět let. Na zápasový debut si bude muset jeden z nejlepších fotbalistů světa počkat minimálně do neděle 13. srpna, kdy Pařížané nastoupí v Guingampu.

Pařížská "Neymarománie" se projevila také na koupi dresů s Brazilcovou jmenovkou a jeho číslem 10. Příznivci PSG skoupili všech 10.000 dresů, jež byly k dispozici, a oficiální klubový fanshop na Champs-Elysées v pátek navštívilo rekordních 15 tisíc zákazníků. Neymarův dres vyšel na 155 eur (čtyři tisíce korun).

reklama