reklama

Nežijeme svůj život, rodině by doma bylo líp, říká Škoda. V Turecku možná skončí

Milan Škoda ještě v dresu Slavie Milan Škoda ještě v dresu Slavie autor: Milan Kammermayer
Útočník Rizesporu Milan Škoda si na čtvrteční Štědrý den nadělil jeden z nejhezčích fotbalových dárků k Vánocům. Gólem a asistencí pomohl k výhře svého týmu 2:1 nad Antalyasporem ve 14. kole turecké ligy. Doufá ale, že na Štědrý den hrál naposledy.

Kvůli nabitému programu si člen Klubu ligových kanonýrů užije Vánoce s rodinou v tradičním českém duchu až dnes.

Nejkrásnější vánoční dárek. Dojatý Coufal se pochlubil narozením nádherné dcery Nejkrásnější vánoční dárek. Dojatý Coufal se pochlubil narozením nádherné dcery Čtěte zde

"Máme s kamarády takovou tradici, že každý rok na Vánoce chodíme na fotbálek. Tam mi to vždycky jde, tam jsem opravdu vždycky dobrý, tak jsem to proti Antalyasporu pojal podobně. Jsem rád, že jsme vyhráli a přispěl jsem k tomu gólem," popisuje Škoda.

"Určitě to bude jeden z nejhezčích fotbalových dárků k Vánocům, protože dřív se mi něco takového nestalo, že bych hrál zápas na Štědrý den. Zároveň doufám, že to bylo naposled," přeje si čtyřiatřicetiletý rodák z Prahy.

Na Vánoce zatím neměl čas. "Den před zápasem jsme byli na hotelu, takže na to nebyl prostor. Zápas se hrál až v sedm večer, takže ani na Štědrý den už nebyla šance, protože děti už spaly, když jsem přišel. Vánoce si uděláme až dnes. Moc se na to těším a užijeme si to," říká někdejší hráč Bohemians 1905 či Slavie.

Právě z Edenu zamířil v lednu do Turecka na první zahraniční angažmá. "Když budu hodnotit rok 2020 pouze z fotbalového hlediska, tak si myslím, že to nebylo úplně špatné. Na jaře jsem dal deset gólů, bohužel jsme hráli do posledního kola o záchranu. Ale zachránili jsme se, to bylo důležité," tvrdí trojnásobný český mistr se Slavií.

"Na podzim jsem vypadl ze sestavy a moc jsem nenastupoval. Byl jsem zklamaný a moc mi to vadilo. Ale teď jsem zase nějaké zápasy odehrál, takže se to lepší," rekapituluje Škoda, který skóroval ve třetím ligovém utkání po sobě, do nějž nastoupil.

Nevzdává se ani naděje na start na letním evropském šampionátu. "Byl jsem vždycky v širší nominaci, takže samozřejmě nějaká šance tam může být. Čím víc gólů budu dávat, tím větší šance bude. Uvidí se. Teď trenér Šilhavý nemá nouzi o útočníky. Momentálně je tam velká konkurence," uvědomuje si účastník Eura 2016 a autor čtyř reprezentačních gólů v 19 zápasech.

Pořádně Štědrý večer. Kdo našel pod stromečkem lamborghini a s kým byl Součkův parťák Pořádně Štědrý večer. Kdo našel pod stromečkem lamborghini a s kým byl Součkův parťák Prohlédněte zde

V novém roce chce být prospěšný Rizesporu, který je v tabulce dvanáctý z 21 celků. "Chci hlavně hrát, dávat góly a být co nejúspěšnější, abychom se snažili dostat co nejvýš. V létě mi končí smlouva, takže uvidíme, co bude potom. To zatím úplně nedokážu říct," krčí rameny český legionář.

"Nejsem nakloněný tomu, že bych tady prodloužil, z důvodu, že jsem toho na podzim moc nenahrál a hrál jen díky tomu, že byl jeden útočník zraněný. Taky vím, že by rodině bylo líp doma," dumá Škoda.

Angažmá v jiném tureckém týmu by se však nebránil. "Musel bych ale cítit, že tam bude rodina spokojená a že budu dostávat více prostoru," dává si podmínku odchovanec pražské "Čafky".

Po fotbalové stránce si na působení v Turecku nestěžuje. "Mám to tady rád, soutěž je skvělá, kvalitní, prestižní a strašně sledovaná. Baví mě to tady, ale s manželkou cítíme, že tady úplně nežijeme svůj život. Byli jsme celý společný život v Praze. Máme tam rodinu, kamarády. Z fotbalového hlediska bych tady klidně rád zůstal, ale je to těžké. Je otázka, jestli se to dá skloubit," přemítá Škoda.

Úžasné Pastrňákovo gesto. Matce samoživitelce v první linii daroval auto Úžasné Pastrňákovo gesto. Matce samoživitelce v první linii daroval auto Čtěte zde
reklama