Nice prohrálo v Marseille a už nemá šanci na titul

7. 5. 2017 23:19
Nice s útočníkem Mariem Balotellim v sestavě podlehlo Marseille 1:2. Klub z jižní části Francie už je venku z boje o titul.
Mario Balotelli vstřelil 15. gól v sezoně, ale na vítězství to nestačilo.
Mario Balotelli vstřelil 15. gól v sezoně, ale na vítězství to nestačilo. | Foto: Reuters

Marseille - Fotbalisté Nice prohráli ve šlágru 36. kola francouzské ligy na hřišti Marseille 1:2 a definitivně ztratili šanci na zisk titulu. Na vedoucí Monako totiž ztrácejí devět bodů. Marseille bodovala podeváté v řadě. Nice naopak přišlo o sérii 12 zápasů bez porážky.

Nice se mohlo brzy dostat do vedení, Pereira i Henrique však trefili pouze tyč. V 21. minutě využili šanci domácí, když se po Payetově rohovém kopu trefil Gomis. Krátce po změně stran vyrovnal Balotelli, který poprvé v kariéře vstřelil 15 ligových gólů v sezoně. Domácím ale vrátil náskok v 66. minutě Evra, který se ve francouzské lize prosadil po více než 14 letech.

Stoper Lukáš Pokorný odehrál celé utkání za Montpellier, který prohrál v Rennes 0:1 po Mubeleho gólu. Montpellier, který v posledních třech zápasech nezískal ani bod a neskóroval, ještě nemá dvě kola před koncem definitivně zajištěnou záchranu. Před osmnáctým Dijonem má ale šestibodový náskok.

Lyon se pořádně nadřel na vítězství 3:2 nad Nantes. Rozhodl o něm druhou trefou v zápase deset minut před koncem Cornet. Lyon je na čtvrté pozici s pětibodovým náskokem před Marseille.

Francouzská fotbalová liga - 36. kolo:

Rennes - Montpellier 1:0 (80. Mubele), Lyon - Nantes 3:2 (70. a 80. Cornet, 65. Fekir z pen. - 19. Rongier, 75. Gillet), Marseille - Nice 2:1 (21. Gomis, 66. Evra - 50. Balotelli).