Arsenal zachránil bod s Fulhamem v nastavení, Greenwood vystřílel výhru United

Aktualizováno 18. 4. 2021 19:20
Útočník Mason Greenwood rozhodl v 32. kole anglické fotbalové ligy dvěma góly o výhře Manchesteru United 3:1 nad Burnley, za které odehrál závěr utkání český reprezentant Matěj Vydra. Arsenal remizoval doma 1:1 v londýnském derby s Fulhamem. Alespoň bod "Kanonýrům" proti sestupem ohroženému soupeři zachránil gólem v sedmé minutě nastavení Eddie Nketiah.
Arsenal slaví vyrovnání.
Arsenal slaví vyrovnání. | Foto: Reuters

Vydra dal gól v posledních dvou kolech Premier League, tentokrát ale příležitost v základní sestavě nedostal a na hřiště přišel z lavičky až v 88. minutě za stavu 1:2. Greenwood otevřel skóre v 48. minutě, o pouhých 114 sekund později ale vyrovnal z rohového kopu James Tarkowski.

Devatenáctiletý Greenwood rozhodl až v 84. minutě, kdy tečovanou střelou na přední tyč překvapil brankáře Peacocka-Farreho. Talentovaný útočník "Rudých ďáblů" dal 15. ligový gól v kariéře, čímž dorovnal výkon nejproduktivnějšího teenagera v historii Manchesteru United Wayna Rooneyho. V závěru přidal pojistku střídající Edinson Cavani.

United využili poslední porážku městského rivala City a z druhého místa už ztrácejí na lídra soutěže jen osm bodů. Burnley je sedmnácté, na Fulham má náskok šest bodů.

Arsenal ve čtvrtek nastřílel Slavii ve čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy čtyři branky, proti 18. týmu anglické ligy se ale dlouho nemohl prosadit. V 57. minutě naopak podkopl stoper Gabriel ve vápně Leminu a Josh Maja poslal míč z penalty nekompromisně pod břevno. Byl to 87. proměněný pokutový kop v této sezoně Premier League, což je vyrovnání absolutního rekordu soutěže.

Na konci dlouhého nastavení vstřelil druhý gól v sezoně Nketiah. Míč dorazil do sítě po rohu, při němž se aktivně do útoku zapojil i brankář Arsenalu Matt Ryan.

Arsenal na devátém místě zaostává za pohárovými příčkami o osm bodů a jeho manko se ještě může prohloubit.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Arsenal - Fulham 1:1 (90.+7 Nketiah - 59. Maja z pen.), Manchester United - Burnley 3:1 (48. a 84. Greenwood, 90.+3 Cavani - 50. Tarkowski).

1. Manchester City 32 23 5 4 67:23 74
2. Manchester United 32 19 9 4 64:35 66
3. Leicester 31 17 5 9 55:37 56
4. West Ham United 32 16 7 9 53:42 55
5. Chelsea 31 15 9 7 50:31 54
6. Liverpool 31 15 7 9 53:37 52
7. Tottenham 32 14 8 10 54:37 50
8. Everton 31 14 7 10 43:40 49