Norimberk nedal penaltu a se Schalke jen remizoval, Dúbravka vychytal Leicester

12. 4. 2019 22:52
Fotbalisté Norimberku si remízou 1:1 se Schalke opět zkomplikovali boj o záchranu v německé fotbalové lize. Předposlední tým tabulky v zápase neproměnil penaltu, a když se v závěru dostal vedení, vzápětí o něj přišel. Záložník Ondřej Petrák zůstal v domácím mužstvu mezi náhradníky.
Cologne - Schalke: Timo Horn, Konopljanka
Cologne - Schalke: Timo Horn, Konopljanka | Foto: Reuters

Norimberku se povedlo potřetí za sebou bodovat, ale z utkání proti Schalke, které je pouze dvě místa nad 16. pozicí znamenající baráž, mohl vytěžit více. V závěru prvního poločasu brankář hostů Alexander Nübel fauloval Matheuse Pereiru, ale Hanno Behrens nařízenou penaltu neproměnil. Pro kapitána Norimberku to byl další zahozený pokutový kop v krátké době, před měsícem nedal penaltu ani při porážce 0:1 s Lipskem.

Domácí se přece jen dostali do vedení v 83. minutě, kdy se hlavou trefil Jujo Kubo. O chvíli později ale vyrovnal prvním gólem ve své páté bundesligové sezoně obránce Matija Nastasič. Bývalý hráč Manchesteru City usměrnil pohotově míč po střele Omara Mascarella.

Leicester po čtyřech výhrách prohrál

Po sérii čtyř vítězství fotbalisté Leicesteru podlehli v anglické lize doma Newcastlu 0:1. Předehrávku 34. kola rozhodl v 32. minutě hlavičkou španělský útočník Ayoze Pérez. Bývalý slovenský gólman Sparty Martin Dúbravka udržel podesáté v tomto ročníku Premier League čisté konto.

Blízko ke gólu měl i nejlepší střelec United Salomón Rondón. Venezuelský útočník však trefil z trestného kopu jen břevno a desátého gólu v sezoně se nedočkal.

Zatímco Leicester může o víkendu přijít o sedmé místo, Newcastle se v neúplné tabulce posunul na 13. příčku a je deset bodů od pásma sestupu.