reklama

Norský zázrak nezískal ani Juventus, ani Manchester. Kanonýr Haaland jde do Dortmundu

Norský útočník Erling Haaland teď bude trhat sítě v dresu Dortmundu Norský útočník Erling Haaland teď bude trhat sítě v dresu Dortmundu autor: Reuters
Přetahovanou evropských velkoklubů o norský fotbalový talent Erlinga Haalanda vyhrála Borussia Dortmund.

Devatenáctiletý útočník přestoupil ze Salcburku do týmu německého vicemistra a podepsal smlouvu do června roku 2024.

Borussia za něj podle médií zaplatila zhruba 20 milionů eur (509 milionů korun).

Haaland je jednou z evropských hvězd podzimu. V šesti zápasech Ligy mistrů vstřelil osm gólů a ve čtrnácti utkáních rakouské ligy se trefil šestnáctkrát. V Rakousku byl před Vánoci vyhlášen nejlepším fotbalistou roku.

O rodáka z Leedsu, jenž má na kontě dva zápasy za seniorskou reprezentaci Norska, měly údajně zájem mimo jiné Manchester United, Juventus Turín či německý podzimní mistr Lipsko.

"Měl jsem několik rozhovorů s vedením Dortmundu a od začátku jsem věděl, že chci přestoupit sem. Nemůžu se dočkat, až to začne a zahraju si tady v té neuvěřitelné atmosféře před 80.000 diváky," řekl syn někdejšího fotbalisty Nottinghamu Forest, Leedsu United a Manchesteru City Alfa-Ingeho Haalanda.

"Má ohromný čich na góly a úžasnou rychlost. Jsme si jistí, že se u nás bude dál rozvíjet. Je mu teprve devatenáct a je teprve na začátku velmi slibné kariéry," řekl o nové posile sportovní ředitel Borussie Michael Zorc.

Haaland, jenž dal na podzim za Salcburk čtyři hattricky, se připojí k týmu Dortmundu na začátku ledna na soustředění v Marbelle.

reklama