Novák přispěl gólem k postupu Trabzonsporu do finále poháru

16. 6. 2020 22:36

Český fotbalista Filip Novák pojistil gólem v nastaveném čase vítězství Trabzonsporu 3:1 v odvetě semifinále Tureckého poháru proti Fenerbahce. Tým z Trabzonu navázal na výhru 2:1 ze svého hřiště a zahraje si o cennou trofej.

Fenerbahce živilo naději na prodloužení do 83. minuty, kdy se podruhé v zápase prosadil norský útočník Alexander Sorloth. Novák odehrál na levém kraji obrany celý zápas a v závěru přidal třetí gól. Bývalý hráč Jablonce potvrdil dobrou střeleckou formu, v tomto roce se trefil už počtvrté.

Ve finále může dojít na český souboj, Antalyaspor v kádru s Ondřejem Čelůstkou ale nerozehrál semifinále dobře, protože v úvodním zápase podlehl doma Antalyasporu 0:1. Odveta je na programu ve čtvrtek.