reklama

Nový rekord na přestupovém poli. Uruguayský fotbalista vystřídal v kariéře 26 fotbalových klubů

Fotbal - ilustrační foto. Fotbal - ilustrační foto. autor: Reuters
Sebastiánovi Abreuovi je 41 let a po Novém roce nastoupí za 26. fotbalový klub v kariéře. Znamená to, že dresy měnil častěji než v každém druhém přestupovém okně, které v kariéře prožil.

Montevideo - Uruguayský fotbalista Sebastián Abreu podepsal smlouvu s prvoligovým chilským klubem Audax Italiano, který bude už jeho 26. působištěm v profesionální kariéře. Jednačtyřicetiletý bývalý reprezentant tím překonal rekord německého brankáře Lutze Pfannenstiela, jenž oblékl dres 25 celků.

Excentrický útočník přezívaný Blázen letos nastupoval jen v nižších soutěžích v Brazílii, Uruguayi a Chile. V minulosti hrál například za La Coruňu, San Sebastian či River Plate, působil i v Řecku, Izraeli, Mexiku, Paraguayi, Ekvádoru nebo Salvadoru.

Za reprezentaci Abreu odehrál 70 zápasů a vstřelil 26 gólů. Upozornil na sebe "panenkovským" dloubákem v penaltovém rozstřelu na mistrovství světa 2010 proti Ghaně, jímž poslal Uruguay do semifinále. Zúčastnil se i světového šampionátu o osm let dříve, v roce 2011 slavil triumf na Copě América.

reklama