O titul v MLS se poprvé v historii utkají Seattle a Toronto

1. 12. 2016 9:21
Fotbalisté Toronta postoupili jako první kanadský tým do finále zámořské ligy MLS. V domácí odvetě finále Východní konference zdolali Montreal 5:2 v prodloužení poté, co první duel minulý týden prohráli 2:3. O titul se utkají v duelu dvou finálových debutantů s týmem Seattlu. Už semifinálová účast Toronta s Montrealem byla premiérou kanadských týmů v této fázi soutěže. Hostující Impact měl v odvetě dvakrát blíž k postupu, domácí ale vždy dokázali odpovědět a po 90 minutách hry bylo celkové skóre vyrovnané 5:5. V prodloužení jako první udeřil střídající Benoit Cheyrou, který se minutu po svém příchodu na hřiště trefil hlavou. Vzápětí pojistil postup Toronta Tosaint Ricketts.
Jozy Altidore (Toronto F.C.) se raduje z vítězství ve Východní konferenci MLS 2016 | Foto: Reuters