Ondrášek pomohl Krakovu dvěma góly otočit duel v Poznani a vede v Polsku tabulku střelců

19. 8. 2018 20:34
Český fotbalový útočník Zdeněk Ondrášek přispěl v polské lize dvěma zásahy k vítězství Wisly Krakov 5:2 na hřišti Lechu Poznaň. Po pěti kolech má na kontě už čtyři góly.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Poznaň - Český fotbalista Zdeněk Ondrášek je v nové sezoně polské ligy ve střelecké formě, což potvrdil v dnešním duelu 5. kola, kdy dvěma góly přispěl k výhře Wisly Krakov 5:2 na hřišti lídra tabulky Lechu Poznaň. Celkem už má na kontě čtyři branky a vede tabulku střelců.

Krakov přitom v Poznani prohrával 0:2, ale do přestávky hosté snížili a ve druhé půli vzal zápas do své režie Ondrášek. Nejprve mu chytrou patičkou přiťukl míč Imaz a český útočník trefil odkrytou branku.

Pak si dali domácí vlastní gól a v 61. minutě Ondrášek zpečetil vítězství. Tentokrát dostal ve vápně přihrávku, přehodil si míč z nohy na nohu a trefil se po zemi k tyči. Hosté pak ještě v závěru přidali pátou branku.

Wisla je po pěti kolech sedmá s osmi body. Z osmi branek týmu se Ondrášek postaral o polovinu. Vedoucí tým tabulky Lech utrpěl první ztrátu v sezoně.

Polská fotbalová liga - 5. kolo:

Legia Varšava - Sosnowiec 2:1, Bialystok - Gliwice 2:1, Poznaň - Wisla Krakov 2:5 (za hosty 2 góly Ondrášek).