Oslabená Chelsea dostala od Watfordu čtyři branky

Aktualizováno 5. 2. 2018 23:19
Fotbalisté Chelsea překvapivě prohráli 1:4 s Watfordem. Janov porazil v italské lize 2:1 Lazio.
Smutek fotbalistů Chelsea.
Smutek fotbalistů Chelsea. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea v anglické lize podruhé za sebou prohráli a v tabulce zůstali na čtvrtém místě. Obhájci mistrovského titulu podlehli 1:4 na hřišti Watfordu, kde hráli hodinu v oslabení. Trenér Javi Gracia, který se Watfordu ujal před dvěma týdny, si tak s týmem připsal první výhru.

Po půlhodině hry oslabil hosty Bakayoko, jenž dostal v rychlém sledu dvě žluté karty, a Watford přesilovku ještě před přestávkou využil. Brankář Courtois fauloval ve vápně barcelonskou posilu Deulofeua a pokutový kop proměnil ve 42. minutě kapitán Deeney.

Domácí přehrávali londýnského favorita i po změně stran a měli další šance, ale Deulofeu ani Doucouré nedokázali vedení pojistit. Pořádná přestřelka se strhla až v závěrečné desetiminutovce: nejprve vyrovnal Hazard, ale za Watford bleskově odpověděli Janmaat, Deulofeu a v nastavení ještě Pereyra.

Svěřenci trenéra Antonia Conteho prohráli o tři góly i v minulém kole, kdy doma nečekaně podlehli Bournemouthu 0:3. Jedenáctý Watford vytěžil z předchozích pěti zápasů jen dva nerozhodné výsledky, nyní ale zvýšil odstup od sestupového pásma na šest bodů.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Watford - Chelsea 4:1 (42. Deeney z pen., 84. Janmaat, 88. Deulofeu, 90.+1 Pereyra - 82. Hazard).