Oslabený AS Řím zvítězil po šesti zápasech na hřišti Verony, Schick kvůli zranění nehrál

4. 2. 2018 23:05
Čeští záložníci Jakub Jankto a Antonín Barák pomohli v italské lize Udine k remíze 1:1 s AC Milán.
Radost fotbalistů AS Řím
Radost fotbalistů AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím po sérii šesti neúspěchů získali v italské tři body. Na hřišti sestupem ohroženého Hellasu Verona zvítězili gólem Cengize Ündera z první minuty 1:0. Zraněný útočník Patrik Schick nemohl za Římany nastoupit.

Už po 43 vteřinách otevřel Ünder skóre střelou zpoza vápna k tyči a oslavil premiérový soutěžní gól v dresu Říma, kam v létě přestoupil z Basaksehiru. Do mnoha příležitostí se následně dostal útočník Džeko, 11. ligový gól v sezoně ale bosenský reprezentant nepřidal.

Situaci hostům zkomplikoval na začátku druhého poločasu záložník Pellegrini, který byl vyloučen za tvrdý zákrok na Matose. Hellas ale přesilovku nevyužil a na svém stadionu podlehl v šesti z posledních sedmi duelů.

Vedoucí Neapol vyhrála na hřišti posledního Beneventa 2:0. Favorit byl blízko vedení už v 11. minutě, Insigne ale trefil břevno. O devět minut později už se však hosté radovali, Mertens se prosadil povedeným obloučkem. Belgický reprezentant následně taktéž nastřelil brankovou konstrukci.

Ihned po změně stran zvýšil na 2:0 pro Neapol slovenský záložník Hamšík. O chvíli později nařídil rozhodčí Di Bello penaltu ve prospěch domácích po zákroku Koulibalyho, po konzultaci s videorozhodčím ji ale odvolal.

Neapol vyhrála posedmé v řadě. Mrzet ji ale může skutečnost, že v závěru musel kvůli zranění opustit hřiště její nejlepší střelec Mertens. Benevento má na kontě stále jen sedm bodů, na nesestupovou sedmnáctou příčku ztrácí 13 bodů.

Juventus proti Sassuolu naprosto dominoval, soupeře porazil 7:0. V deváté minutě se po závaru ve vápně prosadil Sandro, na kterého dvěma zásahy navázal středopolař Khedira a v závěru poločasu zvýšil na 4:0 povedenou střelou k tyči Pjanič.

Jedinou komplikací pro domácí bylo zranění záložníka Matuidiho, kterého už v 26. minutě musel nahradit Marchisio. Po změně stran prvním hattrickem v černobílém dresu dokonal demolici hostů argentinský střelec Higuaín.

"Musíme chlapce pochválit za to, jak zápas ovládli. Po semifinálovém duelu v domácím poháru hrozila ztráta koncentrace," připomněl trenér Juventusu Massimiliano Allegri úterní zápas v Bergamu, který jeho svěřenci vyhráli 1:0.

"Tohle je jiný Juventus než v minulých letech. Začali jsme s určitým taktickým systémem, nyní používáme jiný a myslím, že později jej zase změníme, protože budeme moci použít více hráčů s určitými dovednostmi," uvedl bývalý kouč AC Milán.

Juventus je s 59 brankami nejofenzivnějším týmem Serie A a daří se mu i v obraně: v devíti z posledních deseti duelů udržel čisté konto. Sassuolo čeká na výhru už pět utkání.

AC Milán vedl v Udine od deváté minuty po Susově střele z větší vzdálenosti. Naděje pro domácí přišla v 68. minutě, když dostal druhou žlutou kartu milánský obránce Calabria, a Udine přesilovku skutečně s přispěním hostů využilo.

Lasagnův centr si v 76. minutě do vlastní brány srazili stoper Bonucci s brankářem Gianluigim Donnarummou. Záložníci Jakub Jankto a Antonín Barák odehráli za Udine celé utkání.

"Je škoda, že jsme remizovali. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů, hráli jsme s dostatečnou touhou, charakterem a správnými nápady," řekl milánský trenér Gennaro Gattuso. Jeho svěřenec Suso dodal: "Pod Gattusem pracujeme mnohem lépe. Působíme na hřišti jako jiný tým. Má podobné metody jako Gian Piero Gasperini, který mě vedl v Janově," vzpomněl na své působení pod současným trenérem Bergama.

Příležitost nedostal Ladislav Krejčí, jehož Boloňa podlehla Fiorentině 1:2. Hosté naplno bodovali po čtyřech zápasech. Záchranářský duel mezi Cagliari a Spalem Ferrara vyhráli domácí 2:0.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Hellas Verona - AS Řím 0:1 (1. Ünder), Benevento - Neapol 0:2 (20. Mertens, 47. Hamšík), Udine - AC Milán 1:1 (76. vlastní Donnarumma - 9. Suso), Bergamo - Chievo 1:0 (72. Mancini), Boloňa - Fiorentina 1:2 (44. Pulgar - 41. Veretout, 71. Chiesa), Cagliari - Spal Ferrara 2:0 (34. Cigarini, 78. Sau), Juventus Turín - Sassuolo 7:0 (63., 74. a 83. Higuaín, 24. a 27. Khedira, 9. Sandro, 38. Pjanič).