reklama

Přátelské "negrito" připraví Cavaniho o tři zápasy a tři miliony korun

Edinson Cavani. Edinson Cavani. autor: Reuters
Útočník Manchesteru United Edinson Cavani dostal za použití výrazu "negrito" na instagramu zákaz startu ve třech zápasech a pokutu 100.000 liber (téměř tři miliony korun).

Anglická fotbalová asociace označila jeho příspěvek za urážlivý a nevhodný. Uruguayský hráč jím podle ní poškodil reputaci fotbalu.

Kdy Souček padne? Anglie nechápe jeho energii. Moyes chválí náhradu za Coufala Kdy Souček padne? Anglie nechápe jeho energii. Moyes chválí náhradu za Coufala Čtěte zde

Cavani po povedeném ligovém zápase 29. listopadu v Southamptonu, v němž dvěma góly a asistencí zařídil vítězný obrat na 3:2, reagoval na sociální síti na chválu a připojil španělské slovo "negrito" (černoušek).

To může v určitém kontextu vyznít urážlivě a rasisticky, ale podle Manchesteru United je v Jižní Americe vnímáno jinak a znamená přátelské oslovení, podobné anglickému termínu "mate" (kámo).

Třiatřicetiletý Cavani se omluvil a příspěvek smazal. Klub se jej už dříve zastal a zdůraznil, že za tím nebyl žádný špatný úmysl.

Asociace hráče přesto potrestala. Cavani bude druhému týmu ligové tabulky chybět v utkání Premier League proti Aston Ville, semifinále Ligového poháru proti Manchesteru City a zápase Anglického poháru proti Watfordu.

reklama