reklama

Parádní Ronaldovo gesto. K narozeninám popřál hráči s těžkým poškozením mozku

Fotbalová superstar Cristiano Ronaldo ukázala, že má srdce na správném místě. Portugalský útočník poslal přání k narozeninám 22letému Abdelhakovi Nourimu, jenž před dvěma lety při zápase Ajaxu Amsterdam zkolaboval, přes rok byl v kómatu a stále se potýká s trvalým poškozením mozku.

"Ahoj, Nouri, já jsem Cristiano. Chtěl jsem ti jen popřát všechno nejlepší k narozeninám a popřát, ať se rychle uzdravíš. Všechno nejlepší, chlape, drž se. Budeme v kontaktu," říká hvězda Juventusu ve zdravici a přidala vzdušný polibek.

Abdelhak patřil k největším nadějím Ajaxu, zářil i v mládežnických výběrech Nizozemska. V přípravném utkání proti Werderu Brémy však v červenci 2017 zkolaboval, následně strávil třináct měsíců v kómatu. Jeho následkem má trvale vážně poškozený mozek a je schopen komunikovat jen mimikou úst či obočí.

"Z neurologického hlediska je jeho stav mnohem lepší než před pár měsíci. Po fyzické stránce je to těžké," uvedl jeho bratr Abderrahim loni v létě. Přeš špatné prognózy lékařů se rodina nevzdává naděje, že se Abdelhak plně uzdraví.

Mladý fotbalista stihl za první tým Ajaxu odehrát patnáct soutěžních utkání včetně tří v Evropské lize, kde v roce 2017 pomohl mužstvu až do finále.

Kolaps v přípravě způsobila srdeční arytmie, navíc došlo pozdě k použití defibrilátoru. "Je možné, že kdyby byl použit rychleji, byl by Abdelhak v lepším stavu. Není to jisté, ale je to možné," připustil sportovní ředitel Ajaxu a bývalý skvělý brankář Edwin van der Sar.

Kolaps Abdelhaka Nouriho v utkání s Brémami:

reklama