Pavlenka dvakrát inkasoval, Brémy jsou předposlední. V Itálii nečekaně padl Juventus

8. 2. 2020 17:55
Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance podlehly v německé fotbalové lize 0:2 Unionu Berlín a propadly se na sestupovou předposlední příčku.
Brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka
Brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka | Foto: Reuters

Pavlenka nastoupil do 89. ligového zápasu od svého příchodu do Brém a drží aktuálně nejdelší sérii v bundeslize. Z bodů se ale radovat nemohl a Werder se propadl na 17. místo za Düsseldorf, který remizoval 1:1 s Wolfsburgem.

Českého reprezentanta překonal dvakrát po změně stran Marius Bülter. Německý záložník nejprve zužitkoval přesnou přihrávku Christophera Lenze a v 72. minutě dorazil do sítě míč po předchozím pohotovém Pavlenkově zákroku. Nováček soutěže tak zůstává ve středu tabulky na 11. místě.

Vladimír Darida přihlížel jen z lavičky náhradníků porážce Herthy Berlín 1:3 s Mohučí. Všechny góly hostů vstřelil Robin Quaison, který završil hattrick v nastaveném čase z pokutového kopu. Pro švédského záložníka to byl už druhý venkovní hattrick v sezoně, v prosinci pomohl třemi brankami k vítězství 5:0 v Brémách. Mohuč se dotáhla na rozdíl dvou bodů za Herthu, která je na 14. místě.

Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání při porážce Hoffenheimu 0:1 ve Freiburgu. Jediný gól vstřelil z penalty Gian-Luca Waldschmidt.

Ve šlágru sobotního programu přestřílel Leverkusen 4:3 Dortmund. Borussia tak může po odehrání kompletního kola přijít o třetí místo, Leverkusen je pátý dva body za svým dnešním soupeřem. Poprvé od příchodu do bundesligy se neprosadil norský útočník Erling Haaland, který dal za předchozí tři zápasy v soutěži sedm gólů.

Leverkusen poslal do vedení ve 20. minutě po rychlém brejku Kevin Volland. Jen krátce předtím vychytal na druhé straně Haalanda finský brankář Lukáš Hrádecký, a devatenáctiletý talent tak neproměnil v gól až svou osmou bundesligovou střelu na bránu.

Borussia ale skóre přesto otočila díky hlavičce Matse Hummelse po rohovém kopu a krásné technické střele z dálky v podání Emreho Cana. Bývalý záložník Leverkusenu se trefil hned v prvním ligovém startu za Dortmund po příchodu na hostování z Juventusu Turín. Do kabin se ale přece jen šlo za nerozhodného stavu, když podruhé v zápase skóroval Volland.

Po změně stran oba celky nastřelily brankovou konstrukci, do vedení šla ale znovu Borussia po zakončení Raphaëla Guerreira. Atraktivní duel gólově zakončili domácí a po slepených trefách střídajícího Leona Baileyho a kapitána Larse Bendera dokonali závěrečný obrat.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Brémy - Union Berlín 0:2 (52. a 72. Bülter), Freiburg - Hoffenheim 1:0 (40. Waldschmidt z pen.), Hertha Berlín - Mohuč 1:3 (84. Boyata - 17., 82. a 90.+4 z pen. Quaison), Schalke - Paderborn 1:1 (63. Kutucu - 81. Gjasula), Wolfsburg - Düsseldorf 1:1 (50. Steffen - 13. Zimmermann), Leverkusen - Dortmund 4:3 (20. a 43. Volland, 81. Bailey, 82. L. Bender - 22. Hummels, 33. Can, 65. Guerreiro).

Getafe si poradilo s Valencií a zůstává třetí

Fotbalisté Getafe uhájili vítězstvím 3:0 nad Valencií třetí místo ve španělské lize. Dva góly vstřelil sedmatřicetiletý útočník Jorge Molina.

Kapitán týmu se v 58. minutě prosadil z dorážky a o devět minut později přidal druhý gól po chytré otočce ve vápně. Zkušený útočník skóroval v La Lize po více než dvou měsících. Valencie dohrávala od 78. minuty v deseti po vyloučení Alessandra Florenziho, který přišel na konci ledna na hostování z AS Řím. V závěru její obranu překonal ještě Jaime Mata.

"Netopýři" ztrácejí na svého dnešního soupeře pět bodů. Navíc přišli o páté místo v tabulce, ještě o jednu příčku výše se totiž posunulo Atlético Madrid vítězstvím 1:0 nad Granadou.

Jedinou branku utkání vstřelil už v šesté minutě Ángel Correa, který zužitkoval Kokeho přihrávku do vápna. Kapitán Atlética si připsal za posledních deset sezon už 68 asistencí na gól, víc jich mají pouze Karim Benzema (75) z Realu Madrid a barcelonský Lionel Messi (133).

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Levante - Leganés 2:0 (20. Rochina, 28. Roger), Getafe - Valencie 3:0 (58. a 67. Molina, 88. Mata), Valladolid - Villarreal 1:1 (15. Alcaraz - 54. Moreno), Atlético Madrid - Granada 1:0 (6. Correa)..

Juventus potřetí v sezoně prohrál

Fotbalisté Juventusu Turín v 23. kole italské ligy překvapivě prohráli 1:2 ve Veroně. Úvodní gól utkání vstřelil Cristiano Ronaldo, který jako první hráč v klubové historii skóroval v desátém ligovém zápase v řadě.

Hvězdný Portugalec se v 65. minutě uvolnil na polovině hřiště po narážečce se spoluhráčem, poradil si i s posledním obráncem a zakončil přesně k tyči. Radost "Staré dámy" ale trvala jen deset minut, než vyrovnal křížnou střelou domácí útočník Fabio Borini. V 85. minutě proměnil pokutový kop Giampaolo Pazzini a připravil obhájcům titulu třetí ligovou porážku v sezoně.

Verona natáhla sérii neporazitelnosti už na osm ligových utkání a je na šestém místě. Na vedoucí Juventus se může v případě vítězství v nedělním milánském derby bodově dotáhnout druhý Inter.

Sampdoria Janov zvítězila na hřišti FC Turín 3:1. Český záložník Jakub Jankto přišel do hry v 68. minutě za nepříznivého stavu a pomohl hostům k obratu.

Jankto vystřídal Mortena Thorsbyho a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Z přímého kopu se parádně trefil Gastón Ramírez a stejný hráč přidal chvíli poté i vítěznou branku. V závěru pojistil výsledek z penalty loňský nejlepší střelec Serie A Fabio Quagliarella. Za penaltový zákrok byl navíc vyloučen Armando Izzo, který dostal červenou kartu v druhém zápase po sobě.

Bergamo otočilo utkání na půdě Fiorentiny a po vítězství 2:1 uteklo na čtvrtém místě tabulky pátému AS Řím na rozdíl tří bodů. Fiorentina je čtrnáctá.

Bergamo sice po prvním poločase prohrávalo, ale po přestávce se nejlepší ofenziva soutěže dvakrát prosadila. Ve 49. minutě stál Duván Zapata na konci pohledné kombinace a v 72. minutě rozhodl dalekonosnou střelou střídající Ruslan Malinovskij. Osmifinalista Ligy mistrů tak nastřílel už 61 branek, což se v této fázi soutěže naposledy povedlo Juventusu v sezoně 1959/60.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Hellas Verona - Juventus Turín 2:1 (76. Borini, 86. Pazzini z pen. - 65. Ronaldo), Fiorentina - Bergamo 1:2 (32. Chiesa - 49. Zapata, 72. Malinovskij), FC Turín - Sampdoria Janov 1:3 (56. Verdi - 70. a 75. Ramírez, 79. Quagliarella z pen.).

Richarlison rozhodl o výhře Evertonu

Fotbalisté Evertonu porazili v 26. kole anglické ligy Crystal Palace 3:1. Vítěznou branku dal v 59. minutě brazilský útočník Richarlison.

Trenér Crystal Palace Roy Hodgson vyslal do utkání nejstarší základní jedenáctku v klubové historii s věkovým průměrem přes 30 let, zkušená sestava ale body nevybojovala. V 59. minutě se za stavu 1:1 prosadil Richarlison přesnou střelou k tyči po individuální akci. Na konečných 3:1 v závěru upravil svou 11. ligovou trefou v sezoně nejlepší střelec týmu Dominic Calvert-Lewin.

"Karamelky" drží pětizápasovou sérii bez prohry a posunuly se v neúplné tabulce na sedmé místo. Program 26. kola Premier League je kvůli krátké zimní pauze rozprostřen do dvou týdnů.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Everton - Crystal Palace 3:1 (18. Bernard, 59. Richarlison, 88. Calvert-Lewin - 51. Benteke), Brighton - Watford 1:1 (78. vlastní Mariappa - 19. Doucouré).

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Marseille - Toulouse 1:0 (51. Payet), Amiens - Monaco 1:2 (9. Guirassy - 85. Ben Yedder, 90.+3 Slimani), Dijon - Nantes 3:3 (15. a 90. Mavididi, 24. Tavares - 20. Simon, 34. vlastní Alphonse, 90.+2 Girotto), Mety - Bordeaux 1:2 (2. Niane - 51. Bašič, 84. Oudin), Nice - Nimes 1:3 (6. Claude Maurice - 43. Landre, 53. Philippoteaux, 90.+1 Koné), Rennes - Brest 0:0.