reklama

Pavlenka má otřes mozku, Brémy jeho návrat nechtějí uspěchat

Zraněný brankář Werderu Jiří Pavlenka Zraněný brankář Werderu Jiří Pavlenka autor: Reuters
"Má otřes mozku, ale nemělo by to být nic dramatického," uvedl šéf klubu Frank Baumann.

Berlín- Český brankář Jiří Pavlenka utrpěl při srážce se soupeřem otřes mozku a zatím není jasné, jak dlouho bude mimo hru. Šestadvacetiletého fotbalistu ještě čekají další vyšetření a vedení Werderu Brémy nechce jeho návrat uspěchat.

"Má otřes mozku, ale nemělo by to být nic dramatického. Nicméně nechceme riskovat, protože zranění hlavy jsou vždycky ošemetná," řekl deníku Bild ředitel německého klubu Frank Baumann. "Pamatuji si na Thomase Delaneyho (bývalý hráč Brém), který po otřesu mozku nehrál několik týdnů," dodal s tím, že víc se bude vědět po dalších vyšetřeních.

"Dnes jsem měl v Brémách terapii zaměřenou na záda a krk. Hodně se tomu věnuji, protože nechci nic podcenit," uvedl Pavlenka v prohlášení agentury Sport Invest, která ho zastupuje. "Zítra jdu na vyšetření, které ukáže, jestli už je všechno v pořádku," dodal.

"Věřím, že bude, protože se cítím dobře a nic mě nebolí. Podle výsledků testů se taky bude odvíjet můj další program. Bude lehčí: kolo, posilovna, případně individuální běh," přidal Pavlenka. "Když vše půjde podle plánu, příští týden ve středu bych se mohl připojit k týmu a začal bych s ním normálně trénovat," prohlásil.

Pavlenka se zranil v sobotním bundesligovém utkání ve Frankfurtu. V 53. minutě se při vybíhání srazil s domácím záložníkem Mijatem Gačinovičem, který ho při kolizi udeřil loktem ze strany do tváře. Český brankář po ráně do hlavy ztratil vědomí, musel střídat a noc strávil na pozorování v nemocnici. Brémy nakonec vyhrály 2:1.

Kvůli zranění se Pavlenka musel omluvit z nominace české reprezentace na čtvrteční úvodní duel Ligy národů proti Ukrajině a následné přípravné utkání v Rusku. Místo něj trenér Karel Jarolím povolal gólmana Ondřeje Koláře ze Slavie, který je v národním týmu nováčkem.

reklama