reklama

Po řádění fanoušků se nebude hrát odveta finále Poháru osvoboditelů ani v neděli

Fanoušci Boca Juniors Fanoušci Boca Juniors autor: Reuters
Odveta finále fotbalového Poháru osvoboditelů byla odložena na neurčito. Po sobotním útoku fanoušků River Plate na autobus Bocy Juniors krátce před zápasem bylo utkání přeloženo na dnešek. Po žádosti zástupců Bocy o další odklad vedení jihoamerického fotbalu zhruba tři hodiny před plánovaným výkopem rozhodlo, že se nebude hrát ani dnes.

Šéf jihoamerické fotbalové konfederace Alejandro Domínguez zdůvodnil rozhodnutí tím, že nikdo nemohl zaručit normální podmínky pro zápas, které hráči Boca Juniors vyžadovali. Zápas byl původně plánovaný na 21:00 SEČ.

"Nechceme, aby se objevily nějaké výmluvy, že týmy neměly rovnocenné podmínky. Necháme oběma mužstvům čas na zotavení," uvedl šéf konfederace CONMEBOL Alejandro Domínguez v televizním rozhovoru.

Při sobotním příjezdu hostujícího týmu na stadion napadli fanoušci River Plate autobus kameny, kterými rozbili okna. Do autobusu se navíc dostal slzný plyn. Některým hráčům se dostalo rozbité sklo do oka nebo je pořezalo, jiní zvraceli. Kapitán Bocy Pablo Pérez a mladý záložník Gonzalo Lamardo museli vyhledat ošetření v nemocnici.

První argentinské finále Poháru osvoboditelů, které proti sobě svedlo odvěké rivaly, mělo být velkým svátkem, ale podle médií se proměnilo v ostudu. Zastupitelé Buenos Aires uzavřeli stadion River Plate kvůli překročení kapacity a ucpání východů. Po zaplacení pokuty může být zákaz zrušen.

První finálový zápas jihoamerické obdoby Ligy mistrů skončil 2:2. Také tento duel byl o jeden den odložen. Důvodem byl přívalový déšť, po kterém byl trávník na stadionu La Bombonera pod vodou.

reklama