reklama

Barceloně hrozí bankrot. Pokud se Messi a spol. nevzdají třetiny platu

FC Barcelona při zápase Ligy mistrů 2020 v Turíně FC Barcelona při zápase Ligy mistrů 2020 v Turíně autor: Reuters
Ekonomická situace Barcelony je kvůli koronavirové pandemii a vysokým platům hráčů kritická. Podle španělských médií hrozí katalánskému velkoklubu v lednu bankrot, pokud se fotbalisté v čele s hvězdou Lionelem Messim nevzdají 30 procent mzdy, což by znamenalo úsporu ve výši 190 milionů eur (5,2 miliardy korun).

Podle deníku AS hráči se snížením platů nesouhlasí, ale jejich právníci už začali se zástupci klubu v pátek jednat. Atmosféru pomohla uklidnit i úterní rezignace neoblíbeného prezidenta Josepa Marii Bartomeua a celého jeho vedení.

Geniální výkony, pletky s mafií či podvod historie. Maradonův divoký život se završil Geniální výkony, pletky s mafií či podvod historie. Maradonův divoký život se završil Prohlédněte zde

Na jednání nicméně podle tisku příliš času nezbývá. Aby se podařilo 190 milionů eur ušetřit, musí být dohoda o třicetiprocentním snížení platů uzavřena do čtvrtka 5. listopadu.

Barcelona se dostala do finanční krize vinou koronavirové pandemie, během níž dramaticky poklesly její příjmy kvůli chybějícím financím od fanoušků.

Jednomu z nejslavnějších klubů světa se nedaří ani na hřišti. Minulou sezonu zakončil bez zisku trofeje a debaklem 2:8 ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov a o mnoho lepší to není ani v novém ročníku. V sobotu španělští vicemistři jen remizovali 1:1 s outsiderem Alavésem a v tabulce jsou se ziskem osmi bodů ze šesti zápasů až dvanáctí.

reklama