reklama

Polák Piatek v Itálii zastínil Ronalda, zdesetinásobil svou cenu a zaskočil majitele

Krzysztof Piatek v Janově září. Krzysztof Piatek v Janově září. autor: ČTK
Krzysztof Piatek přestoupil do Janova jen za 4 miliony eur. Z nenápadné posily se stal hvězdou Serie A, překonal rekordy a touží po něm v Anglii.

Janov - Když v létě Janov uzavíral přestup Krzysztofa Piatka z Cracovie Krakov, málokoho by napadlo, že se bude jednat o jeden z nejlepších přestupů letního okna. Částka 4,5 milionu eur ukazovala spíš na doplnění kádru.

Jenže Piatek vlétl do italské Serie A jako uragán a rychle překonal rekordy, které doposud drželi Andrej Ševčenko a Zlatan Ibrahimovic.

Je vůbec první hráčem od roku 1949, kterému se podařilo skórovat v lize osmkrát za prvních šest zápasů. Trefil se v každém zápase za Janov, do kterého nastoupil. Dal 12 gólů v sedmi utkáních a trefuje se průměrně každých 50 minut. Takové statistiky neměli zdaleka ani Ševčenko, ani Ibrahimovic.

"Lhal bych, kdybych řekl, že jsem od něj něco takového čekal. Jsem s ním absolutně spokojený," vyprávěl prezident Janova Enrico Preziosi italským médiím.

Piatek na sebe strhl větší pozornost až nyní, ale dobré výsledky měl už v polské lize. Vychoval ho Lubin, poslední dvě sezony odehrál za Cracovii Krakov. V první sezoně na jihu Polska vstřelil 11, v další 21 gólů.

Současný přestupový trh je extrémně rychlý. Pokud na sebe nějaký hráč upozorní, kluby s oslovením neváhají. Poptávka po skvělých útočnících je obrovská.

Berlusconi chystá novou vítěznou dynastii v třetiligovém klubu. K návratu láká i Kaká Berlusconi chystá novou vítěznou dynastii v třetiligovém klubu. K návratu láká i Kaká Čtěte zde

Janov se ale všem spekulacím brání. "Absolutně nepřemýšlíme nad tím, že bychom Piatka v nejbližší době prodali. To by bylo šílené," řekl pro Football Italia prezident klubu Enrico Preziosi.

Přitom italský klub by na přestupu bez jakékoli pochybnosti vydělal. Hodnota Piatka vzrostla desetinásobně, experti v Itálii ji odhadují na 46 milionů eur.

A kolem Piatka už také krouží první zájemci, přestože Janov nehodlá prodávat. Zajímat se měly především kluby z Anglie - Liverpool, Tottenham, největší zájem má podle listu Corriere dello Sport Chelsea. Odvážnější zdroje poukazují i na Juventus a Bayern.

Útočníkem číslo jedna v polské reprezentaci je 30letý Robert Lewandowski. Vždyť Piatek nebyl ani v nominaci Polska na světový šampionát. Teď to ale vypadá, že nejen útočníkovi Bayernu vyrostla v Janově nečekaně silná konkurence.

reklama