reklama

Nemilosrdný trest za podvod. Hvězdu propustili poté, co si přemalovala značku na autě

Jü Chan-čchao v dresu čínské reprezentace Jü Chan-čchao v dresu čínské reprezentace autor: Profimedia
Podvádět se nemá a platí to i pro největší hvězdy. Přesvědčil se o tom čínský reprezentant Jü Chan-čchao, jehož fotbalový klub Kuang-čou Evergrande propustil poté, co si přemaloval "espézetku" na svém autě.

Jü Chan-čchaa přivedlo do potíží video, které se objevilo na sociálních sítích. Pětinásobný šampion čínské ligy na něm na ulici přemalovává registrační známku svého mercedesu, změnil na ní jedno písmenko. Z "E" udělal "F".

Proč to učinil? V Kuang-čou totiž platí přísná omezení, jak často může vozidlo s jednou poznávací značkou v týdnu jezdit. A křídelník s 59 starty v čínské reprezentaci chtěl svoje auto používat víc…

Kriminální činnost Jü Chan-čchaa:

Jeho zaměstnavatel ale neměl pro takový podvod pochopení a 33letého vítěze asijské Ligy mistrů bez milosti propustil, ve smlouvě měl totiž uvedeno, že nesmí překročit zákon. Hráči navíc hrozí až patnáct dní ve vazbě.

V Číně se zpráva o Jü Chan-čchaově vyhazovu stala okamžitě senzací. Na síti Weibo, čínské obdobě Twitteru, byl hashtag #EvergrandesackedYu (tedy Evergrande vyhodilo Jüa) jedním z nejvyhledávanějších témat, zadalo ho 430 milionů uživatelů.

Chao Chaj-tung, nejlepší střelec v historii čínské reprezentace, se však Jü Chan-čchaa zastal. "Jeho chování nebylo tak hrozné, aby ho museli vyhodit. S hráči by se nemělo jednat jako s věcmi," prohlásil bývalý elitní kanonýr.

Přidala se k němu i další legenda čínského fotbalu Kao Lin. "Měli bychom mu odpustit a povzbudit ho, aby se příště choval lépe," apeloval muž, který v národním týmu odehrál přes 100 zápasů a byl dlouhá léta Jü Chan-čchaovým spoluhráčem.

Státní stanovisko je ale nekompromisní. "Zákony jsou pro každého občana červenou čárou, která nesmí být překročena," uvedla státní tisková agentura Nová Čína v oficiálním vyjádření. "Fotbalisté jsou veřejnými činiteli a idoly pro mnoho mladých lidí. Nezákonné a kriminální činy jsou nedotknutelnými dráty vysokého napětí," napsala Nová Čína.

Já nejsem já aneb Závod plný podvodníků. Běžci při půlmaratonu hromadně fixlovali Já nejsem já aneb Závod plný podvodníků. Běžci při půlmaratonu hromadně fixlovali Čtěte zde
reklama