reklama

Poslední šance pro Super Maria. Vyhozeného Balotelliho podepsala Berlusconiho Monza

Mario Balotelli v dresu Brescie Mario Balotelli v dresu Brescie autor: Reuters
Tytam jsou doby, kdy Mario Balotelli sázel jeden gól za druhým a přetahovaly se o něj evropské velkokluby, které za něj neváhaly vysázet na stůl desítky milionů eur. Nyní bývalý hráč Liverpoolu, Interu či Manchesteru City s velkou vděčností přijal angažmá v druholigové Monze. "Je to jeho poslední šance," uvedl pro média sportovní ředitel klubu Adriano Galliani.

Dnes třicetiletý italský útočník naposledy působil v Brescii, za kterou se ale v minulé sezoně trefil jen pětkrát, a navíc měl problémy s disciplínou. Klub s ním proto v létě předčasně rozvázal smlouvu a od té doby čekal Balotelli na nabídku, která by mu pomohla z poněkud nedůstojné kolonky "bez angažmá". 

Že jsem na facku? Balotelli vrátil hvězdě úder. A vtipkoval o pojídání lepenky Že jsem na facku? Balotelli vrátil hvězdě úder. A vtipkoval o pojídání lepenky Čtěte zde

Monza, se kterou v úterý podepsal kontrakt do konce sezony, pro něj přitom nebude zcela neznámým prostředím. Klub vlastní bývalý majitel milánského AC Silivo Berlusconi, za který Balotelli kdysi nasázel 33 branek v 77 zápasech.

Na hřišti se "Super Mario" navíc potká s Kevinem-Princem Boatengem, dalším bývalým hráčem AC, a smlouvu zase podepsal se sportovním ředitelem Adrianem Gallianim, jenž v AC působil v Berlusconiho éře. 

"Chtěl bych poděkovat Berlusconimu i Gallianimu za tuhle příležitost, udělám všechno pro to, aby se Monza dostala do Serie A," řekl deníku Gazzetta dello Sport.

V Monze si jsou i díky předchozím zkušenostem dobře vědomi, koho v Balotellim získávají. Někdejší mnohonásobný reprezentant Itálie má talentu na rozdávání, ale také velice svéráznou povahu, která se často dostává do střetu nejen se soupeři, ale také s rozhodčími, fanoušky, trenéry, spoluhráči a autoritami vůbec. 

V bezmála čtyřech stovkách zápasů své profesionální kariéry nasbíral Balotelli 161 gólů, ale také 124 žlutých a sedm červených karet. Nemluvě o extravagantních prohřešcích mimo hřiště. 

"Mario je hodný kluk, ale tohle je jeho poslední šance," uvedl 76letý Galliani. "Řekl jsem mu jasně: Nevěř pochlebovačům kolem sebe. Pokud bude třeba, budu tě kritizovat, ale jen pro tvé dobro. A viděl jsem, že tomu rozumí a souhlasí." 

Monze aktuálně patří v Serii B devátá příčka a na vedoucí Salernitanu ztrácí devět bodů. Zatímco v obraně patří k premiantům soutěžě, v útoku se s devíti trefami v deseti zápasech řadí mezi nejhorší. A právě to by měl někdejší elitní kanonýr Balotelli změnit. 

Další Balotelliho malér. Police ho vyšetřuje kvůli černé sázce Další Balotelliho malér. Police ho vyšetřuje kvůli černé sázce Čtěte zde
reklama