reklama

Potvrzeno, Zeman se vrací do Serie A. Na záchranu musí uhrát víc bodů než Juventus

Zdeněk Zeman Zdeněk Zeman autor: Aktuálně.cz
Český kouč Zdeněk Zeman oficiálně převzal Pescaru, aktuálně poslední tým italské ligy.

Pescara - Český trenér Zdeněk Zeman se po pěti letech vrací na lavičku fotbalistů Pescary. Poslední tým italské ligy převzal s pouhými devíti body z 24 zápasů a minimálními vyhlídkami na záchranu.

"Je to těžké. Potřebujeme vyhrát víc zápasů než musí Juventus k tomu, aby získal titul," řekl Zeman na tiskové konferenci ve svém staronovém působišti. "Obvykle když se změní trenér, mužstvo na to zareaguje. Snad se nám to povede stejně, jako když jsem tu byl poprvé."

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Devětašedesátiletý kouč střídá v Pescaře odvolaného Massima Odda, který v minulé sezoně vybojoval s týmem postup do nejvyšší soutěže. Totéž se povedlo Zemanovi při jeho prvním angažmá v klubu od Jaderského moře.

Po tehdejší úspěšné sezoně zamířil do AS Řím, kde však při svém druhém působení vydržel jen půl roku. Následně bývalý kouč Lazia Řím vedl Cagliari a naposledy švýcarské Lugano, kde skončil po minulé sezoně. "Vrátil jsem se, protože Pescaře něco dlužím," uvedl Zeman.

Příbram je na padáka, ale titul? Bude to dlouhý, ale čistý boj, shodnou se Komňacký s Pešicem Příbram je na padáka, ale titul? Bude to dlouhý, ale čistý boj, shodnou se Komňacký s Pešicem Prohlédněte zde

Pod vedením Odda, mistra světa z roku 2006, si nováček Serie A za 24 kol připsal jediné vítězství - kontumační výhru 3:0 nad Sassuolem. Od první nesestupové pozice Pescaru dělí 13 bodů. Na vylepšení své bilance začne se Zemanem pracovat v neděli v utkání proti Janovu.

"Když je tým poslední, znamená to, že má své limity. My se je pokusíme překonat, co nejvíc to půjde. Musíme přemýšlet o každém jednotlivém zápase z těch 14 kol, co nás čekají. A musíme myslet na to, že do nich jdeme za stavu 0:0," uvedl Zeman, který je známý ofenzivním fotbalem. Pescara pod jeho vedením před pěti lety na cestě za postupem do nejvyšší soutěže nastřílela rekordních 90 gólů.

reklama