Souček hlavičkou nerozhodl, Coufal poprvé jen na lavičce. West Ham si veze bod

Aktualizováno 29. 12. 2020 23:15
Fotbalisté West Hamu remizovali v 16. kole anglické ligy v Southamptonu bez branek a nevyhráli už ve čtvrtém utkání za sebou. Defenzivní záložník Tomáš Souček odehrál za hosty celý zápas, jeho spoluhráč Vladimír Coufal zůstal poprvé od podzimního příchodu ke "Kladivářům" na lavičce.
Tomáš Souček (Southampton - West Ham)
Tomáš Souček (Southampton - West Ham) | Foto: Reuters

Souček o sobě dal nejhlasitěji vědět v 72. minutě, kdy hlavičkoval z výborné pozice. Míč ale netrefil ideálně, a tak brankář domácích stihl zasáhnout.

Manchester United porazili Wolverhampton 1:0 a vystřídali na druhém místě tabulky Leicester. Na vedoucí Liverpool ztrácejí "Rudí Ďáblové" už jen dva body. O jejich výhře rozhodl ve třetí minutě nastavení Marcus Rashford, United jsou v lize už devět zápasů neporaženi.

Podruhé za sebou naplno bodoval Arsenal, kterému vítězství 1:0 v Brightonu vystřelil po pouhých 21 sekundách na hřišti střídající Alexandre Lacazette. "Kanonýři" se v neúplné tabulce posunuli na třinácté místo.

Burnley bez zraněného českého útočníka Matěje Vydry zdolalo zásluhou Bena Meeho poslední Sheffield United 1:0. Sheffield jako jediný tým v ligové sezoně stále nevyhrál.

V souboji nováčků Leeds rozstřílel West Bromwich na jeho hřišti 5:0. Hosté rozhodli o výhře už v prvním poločase, v němž skórovali čtyřikrát.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Brighton - Arsenal 0:1 (66. Lacazette), Burnley - Sheffield United 1:0 (32. Mee), West Bromwich - Leeds 0:5 (9. vlastní Sawyers, 31. Alioski, 36. Harrison, 40. Rodrigo, 72. Raphinha), Southampton - West Ham United 0:0, Manchester United - Wolverhampton 1:0 (90.+3 Rashford).

1. Liverpool 15 9 5 1 37:20 32
2. Manchester United 15 9 3 3 31:23 30
3. Leicester 16 9 2 5 29:20 29
4. Everton 15 9 2 4 26:19 29
5. Aston Villa 14 8 2 4 28:14 26
6. Chelsea 16 7 5 4 31:18 26
7. Tottenham 15 7 5 3 26:15 26
8. Manchester City 14 7 5 2 21:12 26