Petr Čech má už 197. nulu, Arsenal deklasoval Huddersfield. City zachraňovalo vítěznou šňůru

29. 11. 2017 22:35
Arsenal ve vloženém kole Premier League smetl Huddersfield Town 5:0. Naplno bodovaly i Chelsea a Liverpool a Manchester City, jenž rozhodl o výhře nad Southamptonem až v šesté minutě nastavení.
Arsenal se i díky trefám Özila a Lacazetta radoval ze snadné výhry
Arsenal se i díky trefám Özila a Lacazetta radoval ze snadné výhry | Foto: Reuters

Londýn  - Brankář Petr Čech si při vítězství Arsenalu 5:0 nad Hudersfieldem ve 14. kole anglické ligy připsal třetí čisté konto za sebou a celkově 197. v Premier League. Vedoucí Manchester City díky gólu Raheema Sterlinga ze šesté nastavené minuty porazil 2:1 Southampton a připsal si dvanáctou výhru v řadě.

Arsenal si po vysokém vítězství nad nováčkem udržel stoprocentní úspěšnost na domácím hřišti, kde vyhrál v součtu s minulou sezonou dvanácté utkání po sobě. Skóre otevřel už ve 3. minutě francouzský útočník Alexandre Lacazette, ve druhém poločase se dvakrát trefil jeho krajan Olivier Giroud a po gólu přidali Mesut Özil a Alexis Sánchez.

Svěřenci Arséna Wengera jsou čtvrtí v tabulce bod za Chelsea, která dnes díky premiérové brance Antonia Rüdigera v anglické lize porazila 1:0 Swansea.

Manchester City si udržel v čele tabulky osmibodový náskok před městským rivalem United díky Sterlingovi, jenž v 96. minutě krásnou střelou zpoza šestnáctky rozhodl duel proti Southamptonu. Favorita poslal do vedení krátce po přestávce Kevin De Bruyne, v 75. minutě vyrovnal Oriol Romeu a hosté až do samotného závěru drželi naději na překvapivý zisk bodu.

Třemi góly proti West Hamu se blýskl kanonýr Evertonu Wayne Rooney, který završil hattrick brankou z vlastní poloviny. Bývalý anglický reprezentant v 18. minutě neproměnil penaltu, ale míč vyražený Joem Hartem dorazil do sítě hlavičkou. Podruhé se prosadil ve 28. minutě a své galapředstavení korunoval v 66. minutě, kdy napálil "z první" do branky West Hamu míč z vlastní poloviny po obranném odkopu Harta.

Skóre zápasu před zraky trenéra Sama Allardyce, jenž by měl Everton převzít oficiálně ve čtvrtek, uzavřel čtvrtým gólem Ashley Williams.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Arsenal - Huddersfield 5:0 (68. a 87. Giroud, 3. Lacazette, 69. Sánchez, 72. Özil), Bournemouth - Burnley 1:2 (79. King - 37. Wood, 65. Brady), Chelsea - Swansea 1:0 (55. Rüdiger), Everton - West Ham United 4:0 (18., 28. a 66. Rooney, 78. Williams), Manchester City - Southampton 2:1 (47. De Bruyne, 90.+6 Sterling - 75. Romeu), Stoke - Liverpool 0:3 (77. a 83. Salah, 17. Mané).