Chelsea bez větších potíží přehrála Arsenal a kráčí za titulem. Liverpool zaváhal s Hullem

Wenger sledoval z tribuny, jak fanoušci Chelsea oslavili vítězné derby a vzdali hold Lampardovi
Zatímco Ital a trenér Chelsea Antonio Conte vedl svůj tým od postranní čáry, ...
... tak Arséne Wenger musel zápas sledovat z tribuny. Francouzský kouč pyká třízapasový trest na tribuně za strčení do rozhodčího v zápase s Hullem.
Chelsea si vítězstvím 3:1 upevnila pozici na čele Premier League. Zatímco Arsenal může za jistých okolností vypadnout i z elitní čtyřky soutěže.
Chelsea se ujala vedení ve 13. minutě, kdy nejprve Čech vytáhl Costovu hlavičku na břevno, ale na Alonsovu dorážku už nestačil.
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 4. 2. 2017 20:46
Fotbalisté Chelsea oplatili Arsenalu zářijovou porážku a po gólech Alonsa, Hazarda a Fabregase dnes v utkání 24. kola nejvyšší anglické soutěže vyhráli 3:1, čímž si upevili vedení na čele Premier League. Za Arsenal snížil v nastaveném čase střídající Olivier Giroud.

Londýn - Fotbalisté Chelsea v dnešním šlágru 24. kola Premier League zdolali 3:1 v derby další londýnský klub Arsenal, v jehož brance nastoupil Petr Čech. Český brankář však na utkání v dobrém vzpomínat nebude, jelikož se hrubou chybou výrazně podepsal pod třetí inkasovanou branku Arsenalu. Nedařilo se Liverpoolu, který překvapivě podlehl 0:2 o záchranu bojujícímu Hullu.

Vedoucí gól s faulem

Chelsea nastoupila do derby proti Arsenalu v plné síle, zatímco Kanonýrům scházelo hned několik hráčů a potrestaný trenér Wenger, který usedl na tribunu. Už po dvou minutách mohl domácí fanoušky rozesmutnit Iwobi, který zachytil nepřesnou rozehrávku Chelsea, ale zpoza šestnáctky střílel s tečí těsně vedle.

Čech čekal na první zákrok až do třinácté minuty, kdy Costovu hlavičku z bezprostřední blízkosti vytáhl na břevno, ale gólu stejně nezabránil. Při zákroku totiž spadl do branky, a tak už nemohl zasáhnout proti dorážce Marcuse Alonsa. Gólu španělského záložníka však předcházel jeho faul na bránícího Hectora Bellerína, jenž inkasoval ve vzdušném souboji úder od obličeje a musel vystřídat.

Nápor Arsenalu vyrovnání nepřinesl

V dalších minutách si Chelsea bezpečně hlídala získaný náskok a obě mužstva se střídala v útocích. Costa střílel z úhlu do boční sítě, Mustafi obdržel po ostrém faulu na Hazarda žlutou kartu. Po půlhodině hry táhl aktivní Costa přečíslení společně s Pedrem, ale nedokázal svému spoluhráči přihrát a o míč přišel.

Závěr první půle už patřil zcela jasně Kanonýrům, kteří usilovali o vyrovnání. Nicméně výborný Thibaut Courtois vyrazil hlavičku střídajícího Gabriela a poradil si také s nebezpečnou střelou Özila, jenž pálil z nějakých čtrnácti metrů po pěkné kombinaci s Coquelinem. Chelsea přestála nápor Arsenalu a do kabiny odcházela s hubeným náskokem.

Hazard prošel z poloviny hřiště

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn v sestavách a začátek půle vyšel znovu mnohem lépe fotbalistům v modrém. Po osmi minutách si vzal obranu Arsenalu do parády Eden Hazard, který se zmocnil míče na půlce a prokličkoval až k druhému gólu. Po cestě dvakrát vymazal Koscielného a nezastavil ho ani faulující Coquelin či vybíhající Čech.

Gunners rázem prohrávali o dvě branky a začínali být zoufalí. Chelsea umí náskok bránit skvěle a na Stamford Bridge to znovu potvrdila. Po Hazardově pojistce nepustila Arsenal takřka půl hodiny do pořádné šance, hostům nepomohla ani střídání Girouda s Welbeckem.

Čech podtrhl prohru hrubkou

Belgický brankář v brance Chelsea během zápasu zase tolik práce neměl. Ale když už zasahoval, tak z toho byl senzační zákrok. Takový předvedl proti Welbeckovi, jehož hlavičku vyrazil na roh tak šikovně, aby nikdo z čekajících hráčů Arsenalu nemohl dorážet. Po rohu pak z dobré pozice netrefil hlavou bránu Mustafi.

V poslední desetiminutovce si vybral slabou chvilku Petr Čech. Dlouholetá opora Chelsea darovala svému bývalému týmu třetí gól na podnose a připravila Arsenal o poslední šanci na body. Český gólman netrefil skákavý balon při rozehrávce dobře a místo Koscielnému přihrál Cescu Fabregasovi. Španělovi stačilo zamířil z hranice pokutového území do prázdné branky.

Giroud vstřelil čestný gól

Arsenal se v závěru zmohl pouze na čestnou branku. Na centr Monreala si naskočil Olivier Giroud a hlavou okradl Courtoise o čisté konto, ačkoliv si Belgičan na balon sáhl. Chelsea se tak nepodařilo do puntíku oplatit zářijovou porážku 0:3, ale to hráče Blues rozhodně mrzet nebude.

Druhý Tottenham odpověděl na výhru Chelsea vítězstvím 1:0 nad Middlesbrough a stále má na vedoucí celek devítibodovou ztrátu. Třetí Arsenal zaostává o dvanáct bodů, zatímco o další bod zpět je Liverpool, jenž proti Hullu natáhl svou ligovou sérii bez vítězství už na pět zápasů.

Dařilo se naopak jeho městskému rivalovi Evertonu, který zvládl přestřelku s Bournemouthem a vyhrál 6:3. Čtyřmi góly se na vítězství podílel belgický útočník Romelu Lukaku, jenž navíc zaznamenal jubilejní 300. hattrick v historii Premier League.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Chelsea - Arsenal 3:1 (13. Alonso, 53. Hazard, 85. Fábregas - 90.+1 Giroud), Crystal Palace - Sunderland 0:4 (45.+1 a 45.+3 Defoe, 10. Koné, 43. Ndong), Everton - Bournemouth 6:3 (1., 29., 83. a 85. Lukaku, 24. McCarthy, 90.+4 Barkley - 59. a 70. King, 90. Arter), Hull - Liverpool 2:0 (44. N'Diaye, 84. Niasse), Southampton - West Ham United 1:3 (12. Gabbiadini - 14. Carroll, 44. Obiang, 52. Noble), Watford - Burnley 2:1 (10. Deeney, 45.+2 Niang - 78. Barnes z pen.), West Bromwich - Stoke 1:0 (6. Morrison), Tottenham - Middlesbrough 1:0 (58. Kane z pen.).