Giroud jen přihlížel nejhorší porážce Chelsea v sezoně, Tottenham zvládl šlágr s United

31. 1. 2018 22:53
Ve středečních zápasech Premier League porazil Tottenham Manchester United 2:0, Chelsea doma padla s Bournemouthem 0:3, což je vedle porážky s AS Řím v Lize mistrů stejným skóre její nejhorší prohra v sezoně.
Olivier Giroud (vlevo) se dnes stal hráčem Chelsea, z výkonu svých nových spoluhráčů ale moc nadšený asi nebyl. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City ve 25. kole anglické ligy doma hladce porazili West Bromwich 3:0 a navýšili náskok v čele tabulky. Svěřenci Pepa Guardioly vedou už o 15 bodů před městským rivalem United, který prohrál na hřišti Tottenhamu 0:2. Mistrovská Chelsea před vlastním publikem nečekaně podlehla Bournemouthu 0:3 a klesla na čtvrté místo o skóre za Liverpool.

Fanoušci City se prvního gólu dočkali v 19. minutě, kdy se prosadil Fernandinho po De Bruyneho pasu. Domácí měli výraznou převahu a pojistku přidal v 68. minutě Kevin De Bruyne střelou do odkryté branky po asistenci Raheema Sterlinga. Ten těsně před koncem ještě připravil třetí zásah pro Sergia Agüera.

Tottenham poslal do vedení už po jedenácti vteřinách hry Christian Eriksen, který zblízka zužitkoval Alliho patičku. Dánský záložník vstřelil druhý nejrychlejší gól v historii Premier League a jen o vteřinu zaostal za rekordem jiného hráče Tottenhamu Ledleyho Kinga z roku 2000.

Ve 28. minutě si Phil Jones srazil do vlastní branky centr Kierana Trippiera. Spurs dominovali i po většinu druhého poločasu, ale "Rudé ďábly" několikrát podržel brankář David de Gea. Tottenham je v tabulce pátý o dva body za Chelsea. Hvězdný křídelní útočník United Alexis Sánchez se v prvním ligovém zápase po příchodu z Arsenalu vůbec neprosadil.

Hráči Chelsea se už v prvním poločase s Bournemouthem trápili, po změně stran však zcela propadli. Mezi 51. a 67. minutou se po chybách v obraně postupně trefili Callum Wilson, Junior Stanislas a bývalý zadák "Blues" Nathan Aké. Londýnský tým v lize prohrál poprvé od začátku prosince a po osmi zápasech.

Záložník Theo Walcott vstřelil premiérové dva góly za Everton po přestupu z Arsenalu a pomohl k domácí výhře 2:1 nad Leicesterem.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Chelsea - Bournemouth 0:3 (51. Wilson, 64. Stanislas, 67. Aké), Everton - Leicester 2:1 (25. a 39. Walcott - 71. Vardy z pen.), Newcastle - Burnley 1:1 (65. Lascelles - 85. Vokes), Southampton - Brighton 1:1 (64. Stephens - 14. Murray z pen.), Manchester City - West Bromwich 3:0 (19. Fernandinho, 68. De Bruyne, 89. Agüero), Stoke - Watford 0:0, Tottenham - Manchester United 2:0 (1. Eriksen, 28. vlastní Jones).