reklama

Přestup Pogby do United je na spadnutí! Juventus jej do Manchesteru pustil na zdravotní prohlídku

Euro 2016, Francie-Albánie: Paul Pogba Euro 2016, Francie-Albánie: Paul Pogba autor: Reuters
Rekordní přestup je zase o něco blíže. Francouzský reprezentant Paul Pogba podstoupí zdravotní prohlídku v Manchesteru United. Zdravotní test je podmínkou pro uskutečnění přestupu, který by měl být největší v historii. Spekuluje se o částce 120 milionů euro.

Praha - Francouzský fotbalista Paul Pogba podstoupí zdravotní prohlídku, aby se mohl připojit k týmu Manchesteru United. Anglický klub o tom dnes informoval v tiskovém prohlášení. Podle spekulací by měl třiadvacetiletý záložník Juventusu Turín stát United až 120 milionů eur (3,24 miliardy korun), čímž by předčil rekordní částku, kterou zaplatil Real Madrid za Garetha Balea.

"Paul Pogba dostal povolení, aby se podrobil prohlídce, a mohl být dokončen jeho přestup do Manchesteru," stojí v prohlášení United, které neupřesňuje, kdy se zdravotní prohlídka uskuteční. Pogba by se do týmu vrátil po čtyřech letech. Do Itálie přitom z mládežnické akademie "Rudých ďáblů" putoval podle agentury AP asi za 800 tisíc liber (25,5 milionu korun).

United, nebo Real? Pogba může být nejdražším hráčem historie, Juventus si řekl o 100 milionů liber United, nebo Real? Pogba může být nejdražším hráčem historie, Juventus si řekl o 100 milionů liber Čtěte zde

Rekordní částkou vyplacenou za fotbalistu je aktuálně 101 milionů eur (tehdy 2,57 miliardy korun), za kterou přestoupil velšský křídelník Bale z Tottenhamu do Realu Madrid v roce 2013.

Pogba se před čtyřmi lety nerozešel s Manchesterem v dobrém. Tehdejší trenér Alex Ferguson prohlásil, že neprokázal žádný respekt a vyjádřil radost, že Pogba z klubu odešel. Záložník se však stal v Turíně oporou a s Juventusem vyhrál čtyřikrát v řadě titul.

Je také stabilním členem francouzské reprezentace, s kterou letos na domácím evropském šampionátu vybojoval stříbrnou medaili. Pro Manchester by byl čtvrtou letošní posilou poté, co kouče Louise van Gaala nahradil Portugalec José Mourinho.

reklama