PSG je po výhře v Angers krůček od jubilejního desátého titulu

20. 4. 2022 23:24

Fotbalisté Paris Saint-Germain vyhráli ve 33. kole francouzské ligy 3:0 v Angers a prakticky si tím zajistili desátý mistrovský titul. Svěřenci trenéra Mauricia Pochettina mají v čele tabulky pět kol před koncem náskok 15 bodů před Marseille, jež dnes odložilo jejich korunovaci vítězstvím 3:2 nad Nantes.

Pařížané splnili na hřišti čtrnáctého týmu tabulky roli favorita i bez zraněného Lionela Messiho a vykartovaného Neymara. V prvním poločase se trefili přízemní střelou Kylian Mbappé a typicky hlavou Sergio Ramos, v druhém poločase pečetil výsledek po dalším přesném centru Ángela di Maríi hlavičkou kapitán Marquinhos.

Bez ohledu na výsledek Marseille stačí v sobotním domácím utkání proti Lens hráčům PSG bod k tomu, aby oslavili jubilejní titul. Zároveň by tím vyrovnali dosavadní rekordmany St. Etienne, kteří získali deset ligových primátů mezi lety 1957 a 1981.

Marseille zdolalo Nantes po obratu v druhém poločase. Dva góly Olympique vstřelil z penalt kapitán Dimitri Payet, čtvrt hodiny před koncem rozhodl Maročan Amín Harít.