PSG schytal od Lille nejhorší debakl za posledních 19 let

14. 4. 2019 23:16
Fotbalisté Paris St. Germain utrpěli ve francouzské lize na hřišti druhého Lille debakl 1:5 a ani napodruhé nevyužili možnost získat s předstihem titul. Svěřenci trenéra Tuchela prohráli v lize teprve podruhé a v čele tabulky se jejich stále pohodlný náskok zmenšil na 17 bodů. Další šanci rozhodnout šampionát budou mít v příštím kole v Nantes.
Kylian Mbappe v Ligue 1 2019
Kylian Mbappe v Ligue 1 2019 | Foto: Reuters

Pařížský celek nastoupil do utkání 32. kola bez zraněných opor Neymara a Cavaniho a prohrával po vlastním gólu Meuniera už v 7. minutě. Rychlým vyrovnáním vrátil hosty do zápasu Bernat, který ale ve 36. minutě dostal červenou kartu za držení útočníka Pépého. Oslabení hosté ve druhé půli inkasovali ještě čtyřikrát a zaznamenali nejhorší porážku od prosince 2000, kdy prohráli v Sedanu také 1:5.

Francouzská fotbalová liga - 32. kolo:

Montpellier - Toulouse 2:1 (54. Skhiri, 77. Camara - 67. Sidibé), Rennes - Nice 0:0, St. Etienne - Bordeaux 3:0 (74. a 90. Debuchy, 55. Khazri z pen.), Lille - Paris St. Germain 5:1 (7. vlastní Meunier, 51. Pépé, 65. Bamba, 71. Gabriel, 84. Fonte - 11. Bernat).

1. Paris St. Germain 31 26 3 2 90:23 81
2. Lille 32 19 7 6 54:28 64
3. Lyon 32 16 8 8 53:40 56
4. St. Etienne 32 15 8 9 48:37 53
5. Marseille 32 15 6 11 49:43 51
6. Montpellier 32 12 12 8 44:36 48
7. Remeš 32 11 15 6 32:32 48
8. Nice 32 13 9 10 23:29 48