reklama

Rasismus mezi fanoušky Rangers. Při derby si zešikmovali oči a nesmí na stadion

Ilustrační obrázek, fanoušci Rangers při oslavách titulu. Ilustrační obrázek, fanoušci Rangers při oslavách titulu. autor: Reuters
Skotský fotbalový klub Rangers potrestal zákazem vstupu na své zápasy několik fanoušků, kteří rasisticky uráželi japonského útočníka konkurenčního Celticu Kjoga Furuhašiho. Podle videozáznamu, který se v neděli objevil na sociálních sítích, příznivci prozpěvovali rasistické popěvky a zešikmovali si oči.

"Můžeme potvrdit, že jsme uzavřeli vyšetřování, zúčastněné jsme identifikovali a budou mít do odvolání zákaz vstupu na zápasy Rangers," uvedl úřadující skotský mistr v prohlášení. Incident se odehrál týden před prestižním derby obou velkých rivalů, které je na programu v neděli na stadionu Ibrox.

Trest za rasismus vůči Monaku. Sparta odehraje první duel Evropské ligy bez diváků Trest za rasismus vůči Monaku. Sparta odehraje první duel Evropské ligy bez diváků Čtěte zde

Letos v březnu obvinil záložník Rangers Glenn Kamara slávistu Ondřeje Kúdelu z rasistické urážky v odvetě osmifinále Evropské ligy. Český reprezentant rasismus popřel, přesto dostal trest na 10 zápasů v soutěžích UEFA a přišel o mistrovství Evropy.

reklama