Real díky Baleově hattricku zdolal Kašimu a je ve finále MS klubů

19. 12. 2018 19:34
Druhým finalistou mistrovství světa klubů se stali fotbalisté Realu Madrid. Vítězové posledních dvou ročníků v semifinále porazili japonskou Kašimu 3:1 a v sobotu si zahrají o trofej s domácím Al Ajnem. Hattrick v Abú Zabí vstřelil Walesan Gareth Bale.
Gareth Bale
Gareth Bale | Foto: Reuters

Real před dvěma lety ve finále MS klubů zdolal Kašimu 4:2 až po prodloužení a dnes zlomil odpor outsidera ve 44. minutě. Bale si narazil míč s Marcelem a zblízka otevřel skóre. Velšský útočník jako třetí hráč v historii dal gól na třetím turnaji kontinentálních šampionů, před ním to dokázali Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Baleovi patřil i začátek druhé půle a mezi 53. a 55. minutou přidal další dvě branky. Nejprve potrestal nedorozumění obrany Kašimy a poté uzavřel hattrick tvrdou ranou po další Marcelově přihrávce.

Madridský favorit pak trochu polevil a japonský tým v 78. minutě snížil. Trefu Šomy Doie po křížné střele musel potvrdit až videorozhodčí, který vyloučil domnělý ofsajd. Real ale v závěru utkání Kašimě už víc nedovolil.

"Bílý balet" se v sobotu může celkově čtvrtým triumfem stát nejúspěšnějším celkem mistrovství světa klubů, aktuálně se dělí o první místo se svým španělským rivalem Barcelonou.